Divoký a vášnivý sex zvyšuje šancu na počatie

Zabudnite na diéty, špeciálne recepty a cvičenie. Počatie dieťaťa neuľahčí nič viac než kvalitný sex. Ak je vášnivý, divoký, energický, vykonaný s chuťou a hlavne maximálnym uspokojením oboch partnerov, zvyšuje podľa odborníkov výrazne šancu na počatie bábätka.

Stále platí, že deti sa rodia z lásky, čím väčšia a intenzívnejšia je, tým je počatia pravdepodobnejšie.

"Páry, ktoré sa márne snažia počať dieťa, často zmieňujú to, že sa sex stal trochu rutinou a povinnosťou, je mechanický. Ale to je práve zásadná chyba," varuje andrológ Allan Pacey z Sheffield University.

"Sex by mal byť tak divoký a vzrušujúci, ako keď sa dvaja ľudia stretnú prvýkrát, keď nemyslíte na dieťa, tým sa zvýši šanca na počatie dieťaťa," dodal pre britský denník The Guardian člen Britskej spoločnosti pre plodnosť.

Kľúčom k úspechu je niečo, čomu hovoria sexuológovia "labužnícky sex". Zo súlože musia mať obaja partneri pôžitok, obaja sa na sex musí tešiť a užívať si ho od začiatku do konca. Jedine tak sa totiž telo vyburcuje k maximálnej plodnosti.

Muži vyprodukujú pri súloži v priemere 250 miliónov spermií, ale pri tzv labužníckom sexe to býva až o 50 percent viac. A čím viac sa rozkoš stupňuje a odďaľuje, čím väčšia je extáza, tým spermií pribúda. Podľa Paceyho na každých päť minút súlože navyše pripadá asi o 25 miliónov spermií viac.

"Čím lepší ten sex je, tým väčšia je šanca na počatie dieťaťa," dodáva tiež doktorka Joanna Ellingtonová, americká odborníčka na reprodukčnú fyziológiu.

"Jednou z vecí, ktorú si muži neuvedomujú, je, že čím sú vzrušenější, tým viac semenníky vysajú a dostanú sa až ku skrytým rezervám. Takže keď máte niečo, čomu ja hovorím labužnícky sex, kedy si ten čas naozaj užijete a obaja partneri si to užijú, potom muža viac stimulujete a vyprodukuje viac ejakulátu so zdravšími spermiami, " dodala Ellingtonová.

Ale kvalitné orgazmy majú vplyv aj na plodnosť žien. "Keď žena zažíva orgazmus, potom vieme, že silnejšími kontrakciami lepšie nasáva spermie do krčku maternice a do maternice," dodal Pacey.

Prevzaté z webu ona.idnes.cz Autor: Famous