POZOR! UPOZORNENIE! od 13.6.2022 do 28.6.2022 nie je možné na našom eshope objednávanie. Budeme radi ak u nás objednáte po tomto dátume.

Aniball - pre ľahší pôrod

Kód: 324
Neohodnotené
Značka: RR Medical
€55,90
Momentálne nedostupné

Zdravotnícka pomôcka slúži ako predpríprava k pôrodu. Je vhodná najmä na aktiváciu panvového dna, prípravu pôrodných ciest a rehabilitáciu po pôrode.

Detailné informácie

Podrobný popis

Aniball je zdravotnícka pomôcka pre prirodzený pôrod, ktorá na úplnom začiatku slúži k tomu, aby žena objavila svoje panvové dno, jeho silu a pochopila, na akom princípe funguje. Aniball slúži k predpôrodnej príprave a regenerácii svalstva po pôrode. Je určená na precvičovanie svalstva panvového dna, príprave pôrodných ciest a spevnenie svalstva panvového dna po pôrode.

Pomôcka pre jednoduchší pôrod Aniball účinným spôsobom napomáha posilneniu panvového dna, pozitívne stimuluje pošvové svalstvo a precvičuje striedavo napínanie a uvoľnenie hrádze počas predpôrodnej prípravy. Výsledkom cvičenia je uľahčenie vypudzovania budúceho novorodenca (jednoduchší a rýchlejší priebeh vypudzovacej fázy pri pôrode), skrátenie 2. doby pôrodnej a významné zníženie rizika nástrihu hrádze. Používaním pomôcky po pôrode dochádza k regenerácii svalstva v panvovej oblasti, čím dochádza k obmedzeniu úniku moču bezprostredne pár mesiacov po pôrode a možnosti vzniku inkontinencie v neskoršom období.

Táto pomôcka predstavuje tú najlepšiu tréningovú metódu, ako sa úspešne vyhnúť nastrihnutiu hrádze alebo poranení pri pôrode. Prezrite si popis predpôrodného cvičenia.

Použitie:

Pomôcku je vhodné začať používať od ukončeného 36. týždňa tehotenstva. Pre samotné cvičenie si vyhraďte približne 15 – 30 minút (prípadne viac času). Zaujmite polohu, ktorá Vám bude najviac vyhovovať (ležmo s mierne pokrčenými nohami, kľačiačky, v ľahu na boku, v stoji, v podrepe).
Pravidelným cvičením sa postupne dosiahne väčší obvod balónika. Ideálnym výsledkom je obvod 28-30 cm a to po 3 - 4 týždňoch používania, čo sa blíži rozmerom veľkosti hlavičky novorodenca pri priechode pôrodnými cestami. Meranie veľkosti balónika je skôr orientačné. Cieľom cvičenia nie je dosiahnutie konkrétneho obvodu, preto vždy cvičte iba po svoje pocitové maximum. Je tiež v poriadku, keď v priebehu niekoľkých dní dosahujete rovnaký výsledok. I napriek tomu v cvičení pokračujte, s blížiacim sa termínom pôrodu sa vďaka zvýšenej hormonálnej aktivite hrádza uvoľní.

Aniball je nutné používať výhradne s lubrikačným gélom na vodnej báze. Pri použití syntetického lubrikantu môže dôjsť k prasknutiu balónka.

Cvičenie s Aniball preukázateľne prináša:

 • podstatne nižšie riziko natrhnutia alebo nástrihu hrádze pri pôrode
 • významné skrátenie 2. doby pôrodnej
 • zníženú potrebu použitia medikácie proti bolesti
 • viac pohodlia, menej stresu a strachu z pôrodu
 • nácvik vypudzovania novorodenca
 • posilnenie svalstva panvového dna po pôrode
 • prevencia inkontinencie moču

Začať môžte od ukončeného 36. týždňa, stačí 15 minút denne.

Obsah balenia:

 • balónik Aniball
 • taška na balónik s píslušenstvom
 • meter na meranie obvodu balónika
 • záznamník cvičení
 • návod na použitie
 • brožúrka s informáciami o panvovom dne

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie