POZOR! UPOZORNENIE! od 13.6.2022 do 28.6.2022 nie je možné na našom eshope objednávanie. Budeme radi ak u nás objednáte po tomto dátume.

GS Mamatest Comfort 10 - Tehotenský test 1ks

Kód: 275
Neohodnotené
Značka: GS
€3,92
Momentálne nedostupné (>5 ks)

Jednoduché a komfortné použitie kedykoľvek v priebehu dňa. Zisťuje prítomnosť ľudského choriového gonadotropínu, ktorý sa objavuje v moči už vo veľmi včasnom období tehotenstva.

Detailné informácie

Podrobný popis

Test sa vykonáva buď ponorením absorbujúceho konca prúžku do prúdu moču, alebo ponorením absorbujúceho konca prúžku do nádobky s močom. Získaný výsledok sa odčíta podľa vytvorených farebných línií.

gs-mamatest-comfort-tehotensky-test-popis

Pokyny k vykonaniu testu

 • Vyberte test z plastového obalu a dobre si ho prezrite.
 • Odstráňte viečko a nasaďte ho na rukoväť, viď obr. 1.
 • Držte test za viečko nasadené na rukoväti a vložte absorpčnú časť testu natočenú smerom dole priamo do prúdu moču najmenej na 10 sekúnd, až kým nie je dostatočne vlhký, viď obr. 2. Test môžete vykonať tiež tak, že odoberiete moč do čistej a suchej nádobky. Potom do nej stačí iba ponoriť absorpčnú časť testovacieho prúžku na min. 10 sekúnd.
 • Nemočte na testovacie (T) ani kontrolné (C) okienko.
 • Vyberte test z moču, ihneď nasaďte viečko na absorpčnú časť a položte test na vodorovnú podložku testovacím a kontrolným okienkom smerom hore. Začnite merať čas.
 • Ako náhle začne test prebiehať, môžete pozorovať postupnú tvorbu slabo sfarbených línií pri priechode moču testovacím a kontrolným okienkom.
  Výsledok odčítajte do 3 minút.

V prípade, že sa do tej doby žiadne sfarbenie neobjaví, počkajte ešte o 1 minútu dlhšie. Niektoré pozitívne výsledky sa môžu objaviť naopak skôr v závislosti od koncentrácie hCG. Po 10 minútach už výsledok v žiadnom prípade neodčítavajte.

gs-mamatest-comfort-tehotensky-test-pouzitie

Odčítanie a interpretácia výsledku


Ste tehotná

gs-mamatest-comfort-tehotensky-test-pozitivny

Objavia sa dve zreteľne vyfarbené línie. Jedna línia v kontrolnom okienku (C) a druhá línia by mala byť v testovacom okienku (T). Jedna línia môže byť slabšia ako druhá.

Nie ste tehotná

gs-mamatest-comfort-tehotensky-test-negativny

Jedna farebná línia sa objaví v kontrolnom okienku (C). V testovacom okienku (T) sa neobjaví žiadna línia.

Neplatný výsledok

gs-mamatest-comfort-tehotensky-test-neplatny-vysledok

Výsledok je neplatný, pokiaľ sa neobjaví žiadna farebná línia v kontrolnom okienku (C), i keď sa môže objaviť línia v testovacom okienku (T). Opakujte test s novým prúžkom.

Dôležité upozornenie

 • Skladujte test na suchom mieste pri teplote 2-30 °C. Neskladujte v mraziacom priestore. Skladujte test mimo dosah detí.
 • Nepoužívajte test, pokiaľ bola porušená ochranná fólia. Neotvárajte ochrannú fóliu testu, až kým nemáte pripravené všetko k vykonaniu testu.
 • Nepoužívajte test opakovane a po uplynutí dátumu spotreby vyznačeného na obale. Použité testy zlikvidujte s domácim odpadom.
 • In vitro diagnostikum určené na seba testovanie. Neužívať vnútorne.

Obmedzenie použiteľnosti

 • Lieky, ktoré obsahujú hCG môžu poskytovať falošne pozitívne výsledky. Alkohol, perorálna antikoncepcia, lieky proti bolesti, antibiotiká alebo hormonálna liečba, súčasťou ktorých nie je hCG, by nemali ovplyvniť výsledok.
 • Zvýšená hladina hCG sa môže vyskytovať aj v iných prípadoch, než je tehotenstvo, napríklad pri cystách vaječníkov alebo pri mimomaternicovom tehotenstve (plod uhniezdený inde, než v maternici), a môže sa prejaviť falošne pozitívnym výsledkom testu.

V takých prípadoch nie je vylúčené, že test môže vykazovať falošné výsledky. Konzultujte preto výsledky testu so svojim gynekológom.

Najčastejšie otázky spotrebiteliek

Ako funguje GS Mamatest COMFORT pre včasnú detekciu tehotenstva?
GS Mamatest pre včasnú detekciu tehotenstva preukazuje v moči hormón, ktorý telo produkuje počas tehotenstva. Množstvo hormónu postupne narastá s dĺžkou trvania tehotenstva.

Pokiaľ sa domnievam, že som tehotná, kedy najskôr môžem použiť test?
Test môžete použiť už odo dňa očakávanej menštruácie.

Musím k testovaniu použiť prvý ranný moč?
GS Mamatest COMFORT pre včasnú detekciu tehotenstva je natoľko citlivý, že ho môžete používať kedykoľvek v priebehu dňa. Odporúčame Vám však vykonať test z ranného moču, kedy je koncentrácia hCG najvyššia.

Aká je spoľahlivosť testu?
Pri klinickom testovaní bolo vykonané porovnanie výsledkov získaných GS Mamatestom COMFORT pre včasnú detekciu tehotenstva s iným komerčne dostupným membránovým testom na stanovenie hCG v moči. Klinické testovanie bolo vykonané na 100 vzorkách moču. Oboma testami bolo zistených 75 pozitívnych a 25 negatívnych výsledkov. Výsledky preukázali > 99% zhodu GS Mamatestu pre včasnú detekciu tehotenstva s iným porovnávacím membránovým hCG testom.

Nakoľko je test citlivý?
GS Mamatest pre včasnú detekciu tehotenstva deteguje hladinu hCG v moči už v koncentráciách od 10 mI.U./ml.

Čo by som mala robiť, keď výsledok ukazuje, že som tehotná?
Test ukázal, že Váš moč obsahuje hCG a ste pravdepodobne tehotná. Navštívte svojho lekára, aby Vaše tehotenstvo potvrdil a prediskutujte s ním, ako by ste sa mali o seba teraz starať.

Ako zistím, že test bol vykonaný správne?
Vytvorenie farebnej línie v kontrolnom okienku (C) Vám hovorí, že test bol vykonaný správne a s dostatočným množstvom moču, ktorý bol absorbovaný.

Čo by som mala robiť, keď výsledok ukazuje, že nie som tehotná?
Pokiaľ sa ukáže, že hCG nebol vo Vašom moči zistený, potom pravdepodobne nie ste tehotná. V prípade, že sa do 1 týždňa nedostaví menštruácia, vykonajte test znovu s novým prúžkom. Pokiaľ aj opakovaný test ukazuje rovnaký výsledok a stále ešte nemáte menštruáciu, navštívte svojho lekára.

V záujme dobrého priebehu tehotenstva a zdravia svojho budúceho dieťaťa by ste mali podniknúť nasledujúce kroky:

 • Použiť GS Mamatest COMFORT pre včasnú detekciu tehotenstva hneď, ako náhle Vám mešká menštruácia. Budete sa tak môcť naučiť čo najskôr starať o seba v priebehu tehotenstva.
 • Pokiaľ je výsledok testu pozitívny, obráťte sa čo najskôr na svojho lekára, aby ste mohli začať s prenatálnou starostlivosťou. Veľmi dôležitá je zdravá a vyvážená strava. Odporúčame prestať fajčiť a nepožívať alkoholické nápoje.

Dodatočné parametre

Kategória: Tehotenské testy
Citlivosť: 10mIU/ml
Počet kusov v balení: 1ks
Výrobca: GREEN - SWAN PHARMACEUTICALS CR, a.s.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie