POZOR! UPOZORNENIE! V našom obchode teraz nie je možné zadať objednávku. Budeme radi, ak nám zachováte priazeň a nakúpite u nás po vykonaní potrebných zmien v našom e-shope.
Použite tlačidlo STRÁŽIŤ v produktoch, aby ste boli informovaní o opätovnom spustení objednávok.

GS Ovultest 3v1 3ks

Kód: 272
Neohodnotené
Značka: GS
€3,48
Momentálne nedostupné

Ovulačný test pre presné stanovenie Vašich plodných dní. GS Ovultest je rýchly ovulačný test, ktorý môžete vykonávať Vy sama. Zisťuje zvýšenú hladinu luteinizačného hormónu (LH), ktorá sa objavuje v moči krátko pred ovuláciou. Vďaka tomu Vám umožňuje spoľahlivo zistiť Vaše plodné dni, a zvýšiť tak pravdepodobnosť otehotnenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

GS Ovultest je rýchly ovulačný test, ktorý môžete vykonávať Vy sama. Zisťuje zvýšenú hladinu luteinizačného hormónu (LH), ktorá sa objavuje v moči krátko pred ovuláciou. Vďaka tomu Vám umožňuje spoľahlivo zistiť Vaše plodné dni, a zvýšiť tak pravdepodobnosť otehotnenia.

Ako funguje GS Ovultest?

Luteinizačný hormón (LH) sa vytvára v podväzku mozgovom a u žien v plodnom veku slúži k vyvolaniu ovulácie – uvoľnenie zrelého vajíčka z vaječníka. K tomu dochádza približne dva týždne pred pravidelným menštruačným krvácaním. V tomto okamžiku je najvyššia pravdepodobnosť otehotnieť po nechránenom pohlavnom styku – tzv. plodné dni. Vysoká hladina luteinizačného hormónu Vaše plodné dni presne signalizuje. Po ponorení ovulačného testu do vzorky moču, ktorá obsahuje LH, sa objaví farebný prúžok (Vyhodnotenie uvedené nižšie). Pokiaľ je test vykonaný správnym spôsobom, objaví sa v kontrolnej oblasti ešte jeden farebný prúžok (slúži ku kontrole správnosti vykonania).

Obsah balenia

3 vrecúška obsahujúce po jednom testovacom prúžku a vysúšadle. Vysúšadlo slúži iba pre účely skladovania, pre samotné testovanie sa nepoužíva.

  1. Príbalový leták s návodom k použitiu.

Čo ešte potrebujete?

  1. Čistú a suchú nádobku zo skla alebo z plastu, do ktorej odoberiete moč.
  2. Časovač (hodiny).

Určenie začiatku testovania

Pre plánovanie tehotenstva je dôležité poznať dĺžku svojho menštruačného cyklu, teda dĺžku obdobia medzi dvoma začiatkami pravidelného menštruačného krvácania. Pretože sa dĺžka cyklu u jednotlivých žien líši, pozrite sa do tabuľky uvedenej nižšie, z ktorej zistíte, koľký deň po začiatku krvácania je potrebné začať odobrať vzorky moču a vykonať test. Test vykonávajte po dobu až 5 po sebe nasledujúcich dní, resp. do dosiahnutia maximálnej hladiny LH. Týmto spôsobom predpoviete ovuláciu a zistíte najvhodnejší čas pre otehotnenie. Pokiaľ je Váš menštruačný cyklus kratší ako 21 dní alebo dlhší ako 38 dní, navštívte svojho ženského lekára a riaďte sa jeho pokynmi. S lekárom sa rovnako poraďte, ak máte nepravidelný cyklus.

gs-ovultest-ovulacny-test-zaciatok-testovania

Kedy je vhodné test vykonávať
Pokiaľ je to možné, vykonávajte test vždy v rovnakú dennú dobu. Dve hodiny pred vykonaním testu obmedzte príjem tekutín.

Vykonanie testu

  1. Test vykonávajte pri bežnej izbovej teplote.
  2. Odoberte moč do čistej a suchej nádobky.
  3. Vyberte prúžok z vrecúška.
  4. Ponorte prúžok absorpčnou časťou do vzorky moču. Prúžok neponárajte do moču nad vyznačenú maximálnu líniu (MAX), inak test neprebehne správnym spôsobom. Po 10 sekundách prúžok vyberte a položte ho na vodorovný, čistý, suchý a nenasiakavý povrch (napríklad na vrchnú časť nádobky s močom).
  5. Výsledok odčítajte najneskôr do 10 minút.
  6. So vzorkou moču a použitým testom zachádzajte hygienicky, po použití zlikvidujte. Nepoužívajte opakovane.

gs-ovultest-ovulacny-test-pouzitie

Vyhodnotenie testu

Pozitívny výsledok: Objaví sa farebný (ružový alebo fialový) testovací aj kontrolný prúžok. Testovací prúžok je buď rovnako intenzívne zafarbený ako kontrolný prúžok, alebo je tmavší. Tento výsledok ukazuje vzostup hladiny LH a predznamenáva ovuláciu, teda najvhodnejší čas pre počatie. Najvyššiu šancu na otehotnenie máte v nasledujúcich 24-48 hodinách.

Negatívny výsledok: Kontrolný prúžok je ružový alebo fialový. Testovací prúžok sa buď vôbec neobjavil, alebo je svetlejší ako kontrolný prúžok. K zvýšeniu hladiny hormónu LH ešte nedošlo. Vykonajte test s novým prúžkom nasledujúci deň v rovnakú dobu.

Neplatný výsledok: Neobjavil sa ružový alebo fialový prúžok v kontrolnej oblasti. Test neprebehol správne a je potrebné ho zopakovať s novým prúžkom.

gs-ovultest-ovulacny-test-vysledky

 

Účel použitia

Diagnostický prostriedok in vitro, určený k samotestovaniu, kvalitatívne stanovenie LH v moči.
Nepoužívajte tento test pokiaľ užívate lieky, ktoré môžu skresliť jeho výsledky. Ide predovšetkým o hormonálne lieky obsahujúce LH alebo hCG. Test nebude rovnako správne fungovať v tehotenstve, po menopauze alebo pri užívaní hormonálnej antikoncepcie.

Pred vykonaním testu si starostlivo prečítajte pokyny pre použitie a uistite sa, že ste im správne porozumela. Venujte pozornosť umiesteniu testovacieho a kontrolného prúžka.

Nepoužívajte po uplynutí odporúčaného dátumu spotreby vyznačeného na obale.

Nepoužívajte, pokiaľ je ochranné vrecúško poškodené alebo otvorené.

Použite test bezprostredne po otvorení vrecúška. Dlhodobé vystavenie prúžka vzdušnej vlhkosti narúša jeho funkčnosť.

Nedotýkajte sa miesta, kde sa objavujú prúžky.

Uschovávanie 

V pôvodnom obale pri teplote 4–30 ºC, nezmrazovať.

Ako presný je GS Ovultest?
GS Ovultest je na viac ako 99 % presný pri zisťovaní zvýšenej hladiny hormónu LH. To znamená, že pri dodržaní návodu na použitie je vysoká presnosť a spoľahlivosť získaných výsledkov.

Nedávno som prestala užívať hormonálnu antikoncepciu. Môže to nejakým spôsobom ovplyvniť výsledky testu?
Hormonálna antikoncepcia funguje tak, že zabraňuje uvoľňovaniu LH, a teda aj ovulácii. Pokiaľ prestanete hormonálnu antikoncepciu užívať, obvykle už prebieha nasledujúci ovulačný cyklus u zdravej ženy normálnym spôsobom. Či tomu tak naozaj je, môžete zistiť pomocou ovulačného testu.

Používam metódu merania bazálnej teploty a termín ovulácie nesúhlasí s termínom podľa vykonaného testu. Čo to znamená?
Zvýšená hladina LH vedie obvykle k ovulácii počas nasledujúcich 24–36 hodín. K vzostupu bazálnej teploty dochádza súčasne s ovuláciou. Tomu za normálnych okolností predchádza 1–2 denný mierny pokles teploty. Metódy merania bazálnej teploty sú vhodné predovšetkým u žien s pravidelným cyklom. Pokiaľ dochádza k nepravidelnostiam, odporúčame poradiť sa s lekárom. Telesnú teplotu navyše môžu ovplyvňovať aj iné faktory ako ovulácia.

Môžem ovulačný test použiť ako formu antikoncepcie?
Metóda zisťovania tzv. plodných a neplodných dní patrí medzi najmenej spoľahlivé spôsoby antikoncepcie. Pokiaľ chcete zabrániť nechcenému počatiu, odporúčame Vám používať iné antikoncepčné metódy.

V ktorú dennú dobu je najvhodnejšie test vykonať?
Test môžete vykonávať v ktorúkoľvek dennú dobu. Vykonávajte ho každý deň v rovnakú hodinu.

Pri vykonávaní testu v priebehu dvoch dní sú kontrolné prúžky u každého z nich veľmi rozdielne. Mám dôvod sa obávať?
Nie. Odchýlky vo farbe kontrolného prúžka nemajú vplyv na výsledok testu, dôležité je iba porovnanie ich intenzity s testovacím prúžkom.

Vyšiel mi negatívny test. Ako dlho mám pokračovať vo vykonávaní testu?
V testovaní pokračujte až päť dní, pokiaľ hladina LH dosiahne maximum. Pokiaľ ste zahájila testovanie podľa tabuľky, a aj napriek tomu ste pomocou testu nezaznamenala zvýšenú hladinu LH, poraďte sa so svojim lekárom.

Vyšiel mi pozitívny test. Kedy mám najväčšiu šancu na otehotnenie?
Pozitívny test znamená, že najvyššiu šancu na otehotnenie máte v nasledujúcich 24–48 hodinách.

Za ako dlho môžem odčítať výsledky testu?
Výsledky testu odčítajte bezprostredne potom, čo sa na teste objaví testovací a kontrolný prúžok. Neodčítajte výsledky po viac ako 10 minútach.

Používam GS Ovultest už niekoľko mesiacov, no napriek tomu stále nie som tehotná. Čo mám robiť?
Na otehotnenie má vplyv veľa rôznych faktorov. V prípade, že dlhodobo nemôžete otehotnieť, poraďte sa so svojim lekárom. Pre zistenie príčin je potrebné vykonať vyšetrenie oboch partnerov. Správne určenie termínu ovulácie je jedným z mnohých dôležitých krokov pri liečbe neplodnosti.

Domnievam sa, že som tehotná. Čo mám robiť?
Tehotenstvo možno zistiť od prvého dňa predpokladanej menštruácie. Použite GS Mamatest alebo GS Mamatest Comfort s komfortnou aplikáciou pre včasné zistenie tehotenstva.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovulačné testy
Citlivosť: 25mIU/ml
Počet kusov v balení: 3ks
Výrobca: GREEN - SWAN PHARMACEUTICALS CR, a.s.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie