SK CZ DE CH HU AT BG

Späť

Tehotná po potrate

Pridal: Otehotnenie.sk Pridané: 19:51, 3.11.2013 Počet zobrazení: 10080

03 November 2013

Tehotenstvo po útrapách potratu je ťažkým a bolestným rozhodnutím, ktoré je sprevádzané mnohými pochybnosťami a obavami. Vždy je tu strach z ďalšieho potratu, ktorý ťaží obdobie nového tehotenstva. Vyrovnať sa so stratou zosnulého dieťaťa a zároveň sa tešiť z nového tehotenstva, je pre matku a otca ťažká úloha.

Tehotenstvo po útrapách potratu je ťažkým a bolestným rozhodnutím, ktoré je sprevádzané mnohými pochybnosťami a obavami. Vždy je tu strach z ďalšieho potratu, ktorý ťaží obdobie nového tehotenstva. Vyrovnať sa so stratou zosnulého dieťaťa a zároveň sa tešiť z nového tehotenstva, je pre matku a otca ťažká úloha.


Keď je smútok prekonaný
Pri tehotenstve po potrate je obzvlášť psychická záťaž veľmi vysoká. Radosť z tehotenstva po potrate je sprevádzaná pocitmi viny voči mŕtvemu dieťaťu. Okrem toho je nové tehotenstvo sprevádzané aj strachom z ďalšieho potratu. Preto je podpora partnera a rodiny v tomto období veľmi dôležitá. Často ženy skrývajú radosť z nového tehotenstva, aby opäť neboli zranené zo straty. Tento stav nie je nezvyčajný a nemá nič spoločné so skutočnými pocitmi voči súčasnému dieťaťu. Nie je nutné obviňovať sa.


Znovu tehotná po potrate
Je dôležité uvedomiť si, že ide o úplne novú situáciu, ktorá nesúvisí s prvým tehotenstvom. Uveriť ďalšiemu tehotenstvu je ťažké, ale je to dôležité a opodstatnené, pretože potrat nemá automaticky ďalší potrat za následok. Počas tehotenstva je pre nastávajúcu matku ľahšie veriť v šťastný priebeh tehotenstva. Pozorovať ako sa embryo vyvíja je veľmi upokojujúce. Kvôli lepšiemu pocitu sa odporúča podrobnejšie sa informovať o príčinách potratu. Čím lepšie rozumiete, čo sa vo vašom tele deje, tým istejšie sa budete cítiť vo vašom súčasnom stave. Bude to jednoduchšie pre posúdenie nového rizika. Pravidelné konzultácie s ošetrujúcim lekárom môžu pomôcť pri tomto posúdení. Navyše upokojuje neustále pozorovanie rastúceho plodu. Aj pozorovanie tehotenstva pôrodnou asistentkou môže významne prispieť k uvoľneniu nastávajúcej matky. Pôrodné asistentky sa vyznajú a majú bohaté skúsenosti, takže môžu byť dôveryhodným partnerom pre tehotné ženy.


Spoločne byť tehotní po potrate
V tejto dobe je najdôležitejší blízky styk s partnerom. Zdieľanie vlastného strachu a obáv s partnerom uľahčuje a upokojuje. Aj partnera zasiahla strata prvého dieťaťa tak, že tento ťažký a nádejný čas oboch partnerov spojí a ich vzťah prehĺbi.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
  • AKCIA - BlueFertil a PinkFertil - Partnerská trojmesačná kúra - vitamíny pre podporu plodnosti muža a ženy
  • Zľavy až 10% na Otehotnenie.sk
  • BlueFertil - pre podporu mužskej plodnosti a kvality spermií
  • PinkFertil - doplnok stravy pre podporu ženskej plodnosti
  • Ovulačné a tehotenské testy s vysokou presnosťou a citlivosťou za super ceny
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Táto stránka využíva súbory cookies za účelom skvalitňovania služieb zákazníkom. Prehliadaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich užíváním v súlade s pravidlami ochrany osobných údajov. Viac informácii