SK CZ DE CH HU AT BG

Späť

Neplodnosť

Pridal: Otehotnenie.sk Pridané: 21:42, 12.12.2013 Počet zobrazení: 4880

12 December 2013

Dôvody neplodnosti sú veľmi rôznorodé. Plodnosť nie je nemenná, ale každý jednotlivec podlieha viac či menej jej silným výkyvom. Dokonca aj medzi mladými pármi môže nadmerný stres alebo ťažká psychická záťaž vyvolať neplodnosť.

Príčiny

Dôvody neplodnosti sú veľmi rôznorodé. Plodnosť nie je nemenná, ale každý jednotlivec podlieha viac či menej jej silným výkyvom. Dokonca aj medzi mladými pármi môže nadmerný stres alebo ťažká psychická záťaž vyvolať neplodnosť. Ak sa situácia zmierni, plodnosť sa znovu obnoví. Aj napriek tomu, že pár môže byť zarmútený tým, že sa tehotenstvo nedostaví je táto reakcia organizmu v poriadku. Veľký stres, psychická a fyzická záťaž zabraňujú žene zamerať sa na tehotenstvo a nevyhnutný pokoj, preto sa telo v takomto období bráni tehotenstvu.

Tak ako na mužskú tak aj na ženskú neplodnosť negatívne vplýva alkohol, nikotín, drogy a toxíny zo životného prostredia. U silných fajčiarov môže byť znížená produkcia spermií alebo to môže viesť k nedostatku ovulácie u žien fajčiarok. To platí aj pri nadmernej konzumácii alkoholu. Okrem toho sú nadváha a podváha najmä u mladých žien častou príčinou dočasnej neplodnosti. Niektoré diéty môžu viesť k poruchám menštruácie alebo spôsobujú v tele tzv. slabý plameň, ktorý neumožňuje žiadne tehotenstvo. Príliš namáhavý šport alebo ťažká fyzická práca môže spôsobiť problémy s plodnosťou.

Ak je dôvodom neplodnosti organická príčina, môže byť zvyčajne lekárom liečená. Fyzické príčiny sú vrodené alebo vznikajú počas života chorobami, operáciami alebo inými faktormi. Často nie je jediný faktor zodpovedný za neplodnosť – psychika hrá veľkú úlohu pri organicky spôsobenej neplodnosti.
Pri tzv. idiopatickej neplodnosti môžu minimálne zmeny u oboch partnerov viesť k neplodnosti.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
  • AKCIA - BlueFertil a PinkFertil - Partnerská trojmesačná kúra - vitamíny pre podporu plodnosti muža a ženy
  • Zľavy až 10% na Otehotnenie.sk
  • BlueFertil - pre podporu mužskej plodnosti a kvality spermií
  • PinkFertil - doplnok stravy pre podporu ženskej plodnosti
  • Ovulačné a tehotenské testy s vysokou presnosťou a citlivosťou za super ceny
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Táto stránka využíva súbory cookies za účelom skvalitňovania služieb zákazníkom. Prehliadaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich užíváním v súlade s pravidlami ochrany osobných údajov. Viac informácii