SK CZ DE CH HU AT BG

Späť

Menštruácia v tehotenstve? Neprepadajte panike!

Pridal: Otehotnenie.sk Pridané: 10:15, 2.05.2017 Počet zobrazení: 2056

02 May 2017

Už vám váš gynekológ potvrdil tú šťastnú novinu, že ste tehotná? Gratulujeme! Napriek tomu, že čakáte bábätko, môže sa stať, že dostanete menštruáciu. Tá bezpochyby vystraší nejednu nastávajúcu mamičku. Skúste však zachovať pokoj, nie vždy ide iba o negatívne správy.

Kedy sa nič nedeje?

V prvom rade musíme vyvrátiť mýtus, že ide o menštruáciu. Tá je totiž v tehotenstve nemožná. Môže ísť o takzvané implantačné krvácanie. Je to stav, kedy oplodnené vajíčko môže pri uhniezdení poraniť výstelku maternice, vďaka čomu sa objaví krvácanie. Implantačné krvácanie prichádza približne v piaty deň tehotenstva. Ďalšou príčinou krvácania môže byť podráždenie pošvovej sliznice pri pohlavnom styku. Skôr než o krvácaní ide o špinenie či hnedý výtok. V týchto prípadoch vás krvácanie či špinenie nemusí desiť.

 

Kedy ide o vážnu vec?

Existujú i vážne príčiny krvácania, a to konkrétne v prípade mimomaternicového tehotenstva. Ak sa vajíčko neuhniezdi v maternici, ale napríklad vo vajcovode, môže dôjsť k mohutnému krvácaniu, ktoré ohrozuje život ženy. Príznaky prasknutého vajcovodu v prípade mimomaternicového tehotenstva je jasná červená krv, krvné zrazeniny a bolesti v podbrušku. V takom prípade je nutné okamžite navštíviť doktora.

Krvácanie sa môže dostaviť aj v druhom trimestri tehotenstva, a to v dôsledku zmeny placenty. Aj v takom prípade je nutná konzultácia s gynekológom. Predčasné odlúčenie placenty je stav ohrozujúci dieťa, a preto je nutné vykonať sekciu.

 

Všetko konzultujte

Tieto štyri príčiny sú najčastejšími dôvodmi krvácania v tehotenstve. Krvácanie však môžu spôsobiť aj polypy sliznice maternice, zhubné nádory maternicového čipku či myómy. Pokiaľ sa teda dostaví špinenie alebo krvácanie, vždy navštívte svojho gynekológa, aby zistil príčinu a vy budete pokojné, že sa nič nebezpečného nedeje. Stres a strach totiž tehotenstvu rozhodne neprospievajú.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
  • AKCIA - BlueFertil a PinkFertil - Partnerská trojmesačná kúra - vitamíny pre podporu plodnosti muža a ženy
  • Zľavy až 10% na Otehotnenie.sk
  • BlueFertil - pre podporu mužskej plodnosti a kvality spermií
  • PinkFertil - doplnok stravy pre podporu ženskej plodnosti
  • Ovulačné a tehotenské testy s vysokou presnosťou a citlivosťou za super ceny
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Táto stránka využíva súbory cookies za účelom skvalitňovania služieb zákazníkom. Prehliadaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich užíváním v súlade s pravidlami ochrany osobných údajov. Viac informácii