SK CZ DE CH HU AT BG

Späť

Kotvičník zemný - bylinka pre muža i ženy

Pridal: Otehotnenie.sk Pridané: 08:56, 17.10.2016 Počet zobrazení: 2250

17 October 2016

V dnešnej dobe vzrastá počet párov, ktoré trápi neplodnosť. Niektoré dôvody neplodnosti sú riešiteľné, iné bohužiaľ nie. Pokiaľ sa vám ešte nechce na vyšetrenia a chcete skúsiť plodnosť ovplyvniť prírodnou cestou, máme pre vás tip na mimoriadne liečivú bylinku, ktorá by práve vám mohla pomôcť. Zoznámte sa s kotvičníkom zemným.

Liečba prírodnou cestou


Kotvičník zemný má široké uplatnenie. Pomáha napríklad pri problémoch s kardiovaskulárnym systémom, močovým ústrojenstvom a v poslednej dobe sa užíva tiež pri problémoch s neplodnosťou. Výhodou tejto bylinky je, že pomáha ženám i mužom, a preto pokiaľ nemôžete dlhšiu dobu otehotnieť, skúste svojmu partnerovi i sebe naordinovať čaje či tabletky kotvičníka.

Prečo a ako užívať kotvičník?

Kotvičník zemný je jednoročná poliehavá bylina s výraznými žltými kvetmi. Túto bylinku môžete užívať ako čaj, kde 1 – 6 g usušenej vňate zalejete horúcou vodou a 15 minút necháte lúhovať. Okrem toho je možné pripraviť odvar z rozdrtených koreňov, ktoré zalejete vodou a 15 minút varíte. Potom ich preceďte a pite najlepšie pol hodiny pred jedlom.
Ak chcete pocítiť účinky kotvičníka na vlastnej koži, musíte ho užívať pravidelne. Na trhu sú v ponuke rôzne doplnky stravy a tablety z kotvičníka.

Účinky kotvičníka

Teraz sa zameriame iba na problémy s plodnosťou a na to, ako vám môže kotvičník pomôcť. Ženám je často pri liečbe neplodnosti naordinovaný synteticky vyrábaný estrogén. No pri užívaní kotvičníka sa hladina estrogénu zvýši prirodzenou cestou a ženské telo sa dostane do hormonálnej rovnováhy. To ale nie je jediný účinok, ktorý má na ženy kotvičník. Mimo iného zvyšuje i sexuálny apetít, a to jak u žien, tak i u mužov. V súvislosti s mužskou plodnosťou kotvičník zvyšuje hladinu testosterónu, zlepšuje kvalitu spermií a zlepšuje potenciu.
Kotvičník má však ďaleko viac účinkov na vaše zdravie. Pozor však, kontraindikáciami je tehotenstvo, dojčenie a rakovina prostaty. Pokiaľ si nie ste istí, poraďte sa radšej so svojim lekárom.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
  • AKCIA - BlueFertil a PinkFertil - Partnerská trojmesačná kúra - vitamíny pre podporu plodnosti muža a ženy
  • Zľavy až 10% na Otehotnenie.sk
  • BlueFertil - pre podporu mužskej plodnosti a kvality spermií
  • PinkFertil - doplnok stravy pre podporu ženskej plodnosti
  • Ovulačné a tehotenské testy s vysokou presnosťou a citlivosťou za super ceny
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Táto stránka využíva súbory cookies za účelom skvalitňovania služieb zákazníkom. Prehliadaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich užíváním v súlade s pravidlami ochrany osobných údajov. Viac informácii