SK CZ DE CH HU AT BG

Späť

Hormonálna terapia na podporu plodnosti

Pridal: Otehotnenie.sk Pridané: 07:30, 15.05.2017 Počet zobrazení: 1951

15 May 2017

Až 15% párov v Slovenskej republike je neplodných. Podľa príčiny neplodnosti býva nasadená zodpovedajúca liečba alebo je odporúčané podstúpenie umelého oplodnenia. Jednou z možných a veľmi častých liečebných metód je však i hormonálna terapia.

Prečo hormonálna terapia?

V prípade ženskej neplodnosti je potrebné navodiť pravidelnú ovuláciu, s ktorou majú niektoré ženy veľký problém. V takom prípade je nutné dodávať ženskému telu špeciálnou pumpičkou hormón GnRH, ktorý je zodpovedný za navodenie ovulácie. Druhý prípad, kedy môže byť neplodná žena liečená hormónmi, nastáva vtedy, ak v jej tele prevládajú mužské hormóny nad ženskými. Väčšinou mávajú tento problém ženy trpiace obezitou. V takej chvíli je na rade diéta sprevádzaná hormonálnou terapiou.

 

Účinky hormonálnej terapie

Hormonálnu terapiu môže gynekológ odporučiť i vtedy, keď je pravidelná menštruácia a ovulácia. Hormonálna liečba zvyšuje kvalitu vajíčok, vďaka čomu je zároveň zvýšená šanca na počatie a donosenie zdravého dieťaťa. V prípade hormonálnej terapie je však rovnako vyššie riziko viacnásobného tehotenstva.

 

Hormonálna terapia u mužov

Hormonálna terapia nie je len záležitosťou pre liečbu ženskej neplodnosti, ale môže byť využitá i pri liečbe mužskej neplodnosti. Opäť záleží na príčine vyvolávajúcej neplodnosť. Mužská neplodnosť je spôsobená napríklad nízkym počtom spermií, ich zlou pohyblivosťou či kvalitou, neschopnosťou prieniku do maternice či ich neprítomnosťou v ejakuláte. Na týchto príčinách sa podpisuje nielen zdravotný stav muža, prekonaná choroba, ale tiež životný štýl, a to predovšetkým fajčenie, alkohol, či steroidy, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť počet i kvalitu spermií. Preto je dobré pri plánovaní bábätka minimálne tri mesiace pred počatím obmedziť negatívne vplyvy. I to totiž môže zvýšiť šance na počatie potomka.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
  • AKCIA - BlueFertil a PinkFertil - Partnerská trojmesačná kúra - vitamíny pre podporu plodnosti muža a ženy
  • Zľavy až 10% na Otehotnenie.sk
  • BlueFertil - pre podporu mužskej plodnosti a kvality spermií
  • PinkFertil - doplnok stravy pre podporu ženskej plodnosti
  • Ovulačné a tehotenské testy s vysokou presnosťou a citlivosťou za super ceny
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Táto stránka využíva súbory cookies za účelom skvalitňovania služieb zákazníkom. Prehliadaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich užíváním v súlade s pravidlami ochrany osobných údajov. Viac informácii