SK CZ DE CH HU AT BG

Späť

Darovanie spermií

Pridal: Otehotnenie.sk Pridané: 09:45, 14.01.2013 Počet zobrazení: 8207

14 January 2013

Už ste o darovaní spermií určite počuli. Ale kto o tejto téme vie niečo viac? Kto všetko môže spermie darovať, kde všade môžete spermabanku nájsť a kto všetko sa môže prihlásiť ako žiadateľ? Čítajte ďalej a dostanete odpovede na tieto, aj iné otázky.

Kto môže byť darcom?
Darcom spermií sa môže stať muž vo veku 19 - 35 rokov, ktorý má vysokoškolské alebo ukončené stredoškolské vzdelanie (dokladá sa maturitou) a zdravotnú poisťovňu v SR. Základným predpokladom pre to, aby bol muž vybraný, je potom splnenie noriem spermiogramu - vyšetrenie spermií z hľadiska kvality a kvantity.

Pred vlastným odberom lekári odporúčajú 2 - 3 dni pohlavnej abstinencie, vyhnúť sa konzumácii alkoholu a nadmernej fyzickej a psychickej námahe. Kvalitu spermií taktiež ovplyvňujú niektoré faktory ako stres, drogy, fajčenie, prechladnutie, infekcie a ďalšie ochorenia. Ak bude počet a pohyb spermií u darcu vyhovujúci, uskutoční sa zo vzorky mikrobiologická kultivácia - tj genetické vyšetrenie či sú spermie darcu v poriadku a neobsahujú zárodky žiadnych dedičných chorôb. Ak muž splní podmienky spermiogramu, bude ďalej pozvaný na krvné testy a vyšetrenie moču. Výsledky spermiogramu bude každý darca poznať buď ešte v ten istý alebo nasledujúci deň potom, čo prišiel na odber, na ostatné výsledky sa už čaká dlhšie, väčšinou 14 dní.

Darovanie spermií. Kto môže byť žiadateľom?
Požiadať o darovanej spermií môže pár, ktorý nemá k dispozícii vlastné spermie alebo ak je muž nositeľom geneticky viazaného ochorenia. Darcovstvo je pritom obojstranne anonymné, takže žiadatelia si svojho darcu vyberajú len podľa krvnej skupiny, farby vlasov, očí a podľa postavy.

Spermabanky
Spermabanky sú súčasťou vybraných gynekologických zariadení alebo sexuologických ústavov. Spermie sú tu pomocou špeciálnej technológie zmrazené a uchovávané v pare dusíka v teplote mínus 190 ° C. Takto je možné uchovať ich aj 300 rokov. Po rozmrazení sa spermie zase začnú pohybovať a môžu oplodniť vajíčko.

 

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
  • AKCIA - BlueFertil a PinkFertil - Partnerská trojmesačná kúra - vitamíny pre podporu plodnosti muža a ženy
  • Zľavy až 10% na Otehotnenie.sk
  • BlueFertil - pre podporu mužskej plodnosti a kvality spermií
  • PinkFertil - doplnok stravy pre podporu ženskej plodnosti
  • Ovulačné a tehotenské testy s vysokou presnosťou a citlivosťou za super ceny
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Táto stránka využíva súbory cookies za účelom skvalitňovania služieb zákazníkom. Prehliadaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich užíváním v súlade s pravidlami ochrany osobných údajov. Viac informácii