SK CZ DE CH HU AT BG

Späť

Čo sa skrýva pod pojmom asistovaná reprodukcia?

Pridal: Otehotnenie.sk Pridané: 14:54, 3.11.2016 Počet zobrazení: 2420

03 November 2016

V dnešnej dobe majú páry, ktorým sa nedarí prirodzenou cestou počať potomka, veľké možnosti. Neplodný pár je pritom taký pár, ktorý nepočal dieťa počas jedného roka pravidelného pohlavného styku. Ak patríte k týmto párom, nevešajte hlavu a vyrazte najprv na všetky potrebné vyšetrenia a svoje výsledky nechajte následne zhodnotiť odborníka, najlepšie dvoma. Vždy je rovnako dôležité mať vyšetrenia oboch partnerov, aby sa správne vyhodnotilo, prečo pár nemôže počať dieťa. Pokiaľ vaše testy budú negatívne a jedinou vašou šancou na bábätko bude asistovaná reprodukcia, nebojte sa, už 30 rokov majú páry vďaka týmto metódam väčšiu šancu mať vlastné dieťatko. Vedeli ste, že len u nás sa až 3 000 detí ročne rodí tzv. „zo skúmavky”?

Aké metódy asistovaná reprodukcia používa?


Úplne prvou metódou používanou v rámci asistovanej reprodukcie a doteraz používanou je metóda in vitro fertilizácia. Prebieha tak, že sa odoberú vajíčka i spermie a k oplodneniu vajíčka dôjde v skúmavke. Pred odberom by mala prebiehať tzv. hormonálna príprava vaječníkov, aby mohol byť odobraný čo najväčší počet vajíčok. Ak dôjde v skúmavke k oplodneniu, embrya sú kultivované a prenesená do maternice.


Ďalšou metódou je intrauterinná inseminácia alebo zavedenie spermií priamo do dutiny maternice. Po odbere sa musia spermie najprv oddeliť od semennej tekutiny a potom ich pomocou katétru lekár prenesie do maternice, a to v deň ovulácie.

Metóda, ktorá sa používa vďaka vyššej úspešnosti častejšie než in vitro fertilizácia, je intracytoplazmatická injekcia, kedy je jedna spermia zavedená priamo do odobraného zrelého vajíčka, a to pomocou tenkej ihly. Pokiaľ dôjde k úspešnému oplodneniu, ďalej postup prebieha rovnako ako v prípade metódy in vitro fertilizácia - kultivácia a prenesenie do maternice.
Toto sú najčastejšie používané metódy. Ak vás aj tieto metódy možno vyľakali, zájdite priamo do centier asistovanej reprodukcie, celý postup i jednotlivé metódy vám podrobne vysvetlia.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
  • AKCIA - BlueFertil a PinkFertil - Partnerská trojmesačná kúra - vitamíny pre podporu plodnosti muža a ženy
  • Zľavy až 10% na Otehotnenie.sk
  • BlueFertil - pre podporu mužskej plodnosti a kvality spermií
  • PinkFertil - doplnok stravy pre podporu ženskej plodnosti
  • Ovulačné a tehotenské testy s vysokou presnosťou a citlivosťou za super ceny
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Táto stránka využíva súbory cookies za účelom skvalitňovania služieb zákazníkom. Prehliadaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich užíváním v súlade s pravidlami ochrany osobných údajov. Viac informácii