SK CZ DE CH HU AT BG

Späť

Bylinky v tehotenstve - pomáhajú i ubližujú

Pridal: Otehotnenie.sk Pridané: 09:32, 16.09.2016 Počet zobrazení: 2130

16 September 2016

Tehotenstvo je požehnaný stav, a preto by sa ženy mali o seba i náležite starať. V tehotenstve je dôležité dávať si obzvlášť veľký pozor na to, čo konzumujete. Hlavne v prvom trimestri je plod citlivý na vnútorné vplyvy. Všetko, čo budúca mamička zje či vypije, putuje cez pupočnú šnúru do telíčka dieťaťa a môže ovplyvniť jeho vývoj. Dnes sa preto zameriame na bylinky, ktoré môžu jednému pomôcť a u druhého napáchať nemalé škody.

Pozor na niektoré bylinky


Aj keď bylinky považujeme za zdraviu prospešné a môžeme sa domnievať, že užívaním týchto liečivých rastliniek nič neskazíme, opak je pravdou. Niekedy tým môžete dokonca zásadne ovplyvniť a dokonca ohroziť vývoj plodu.
Nebezpečné sú predovšetkým bylinky, rastlinky a korenie, ktoré môžu spôsobiť prekrvenie panvových orgánov a prispieť tak k potratu. Medzi také bylinky patrí napríklad majorán záhradný, palina, zázvor lekársky, aloe vera, vňať petržlenu záhradného či škorica. Avšak u všetkých vymenovaných rastlín a korení platí, že záleží na množstve. Pokiaľ napríklad nachladnete alebo dostanete chrípku, nemajte strach a pokojne si uvarte lipový či šípkový čaj. Všetko sa musí užívať s mierou a pokiaľ možno krátkodobo. Najlepšie je však poradiť sa so svojim lekárom, aby ste mali istotu, že tým nenarodené dieťatko neohrozujete.

Bylinky vhodné pre tehotné

Naopak bylinky, ktoré môžete v tehotenstve užívať, ale opäť skôr krátkodobo a s mierou, sú šípka, medovka, harmanček či echinacea purpurová. Ku koncu tehotenstva a v dobe tesne pred pôrodom prichádza naopak odporúčanie užívania byliniek, ktoré podporujú činnosť maternice a pripravujú pôrodné cesty. Od 36. týždňa tehotenstva sa odporúča užívať list maliníka, ktorý znižuje riziko pôrodného krvácania a zároveň uľahčuje pôrod.
Pokiaľ budete dodržiavať krátkodobosť užívania a nebudete užívať bylinky, o ktorých účinkoch nič neviete, môžete byť pokojná. Byť neustále v strese, či niečo môžete alebo nie, či to náhodou neublíži dieťaťu, či azda to je nebezpečné pre jeho vývoj, vám na zdraví moc nepridá. Pokiaľ si však nie ste istá, poraďte sa s lekárom. V opačnom prípade sa riaďte pravidlom všetko s mierou.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
  • AKCIA - BlueFertil a PinkFertil - Partnerská trojmesačná kúra - vitamíny pre podporu plodnosti muža a ženy
  • Zľavy až 10% na Otehotnenie.sk
  • BlueFertil - pre podporu mužskej plodnosti a kvality spermií
  • PinkFertil - doplnok stravy pre podporu ženskej plodnosti
  • Ovulačné a tehotenské testy s vysokou presnosťou a citlivosťou za super ceny
  • Previous
  • Ďalší

Prihlásenie

Táto stránka využíva súbory cookies za účelom skvalitňovania služieb zákazníkom. Prehliadaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich užíváním v súlade s pravidlami ochrany osobných údajov. Viac informácii