INOFOLIC 60 vrecúšok

Kód: 218
Neohodnotené
Značka: Exeltis
€34,99
Skladom (5 ks)

Produkt podporuje činnosť vaječníkov, zvyšuje počet kvalitných a oplodnenia schopných vajíčok. Podľa klinických štúdií môže pomôcť ženám túžiacim otehotnieť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Potravinový doplnok s kyselinou listovou a inozitolom. INOFOLIC sa môže užívať ako doplnok stravy v prípade zvýšenej potreby inozitolu a kyseliny listovej alebo v prípade ich nedostatku v organizme.

Aká je fyziologická úloha inositolu a kyseliny listovej?

Inositol je vitamínový faktor patriaci do skupiny B vitamínov. Nachádza sa v ľudskom tele, je prítomný vo fosfolipidoch a dokáže stimulovať endogénnu produkciu lecitínu. Jeho biologická úloha navyše zahŕňa špecifickú činnosť pri regulovaní metabolizmu tukov, cukrov a bunkových funkcií nervového systému. Je napokon podstatný pre rast vlasov. Vedecké testy dokazujú, že inositol dokáže meniť niektoré hormonálne parametre, ako je napríklad redukovanie úrovní LH (luteinizačný hormón) v plazme, testosterónu, prolaktínu a pomeru LH/FSH(folikulostimulacný hormón). Inositol tiež pôsobí v pravidelnom menštruacnom cykle pri ovulácii.

Kyselina listová je vo vode rozpustný vitamín patriaci do skupiny B vitamínov. Zohráva dôležitú úlohu pri metabolizme aminokyselín, syntéze bielkovín a nukleových kyselín (najmä pri produkcii DNA a RNA) a pri obnove chromozómov. Preto je veľmi dôležitá pre normálne rozmnožovanie buniek a rast tkaniva.

Ktoré potraviny sú zdrojom inositolu a kyseliny listovej?

INOSITOL - Najbohatším zeleninovým zdrojom inositolu sú citrusové plody, celozrnné obilniny, sušené ovocie (arašidy),
semienka (pšenicné klíčky), strukoviny (fazuľa), droždie. Ovocie a čerstvá zelenina obsahujú viac inositolu ako mrazené potraviny, konzervované potraviny či potraviny naložené v soli.

KYSELINA LISTOVÁ - Kyselina listová sa nachádza v zelenej zelenine s veľkými listami, v pečeni, vajciach a strukovinách. Jej podiel v ovocí je naopak veľmi malý (okrem pomarančov), rovnako to platí pre mäso a mlieko. Varenie potravín takmer úplne zničí podiel folátov (90 %) už za niekoľko minút.

Kedy je vhodné užívať INOFOLIC?

INOFOLIC sa môže užívat ako doplnok stravy v prípade zvýšenej potreby inositolu a kyseliny listovej alebo v prípade ich nedostatku v organizme.

Ako dávkovať INOFOLIC?

INOFOLIC sa môže užívať kedykoľvek počas dňa. Odporúča sa užiť jedno vrecúško denne. Prášok sa rozpustí v pohári s vodou a vypije sa.

Varovanie

• Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.
• Výrobok by sa mal používať v kombinácii s pestrou a dobre vyváženou diétou a pri zdravom životnom štýle.
• Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.
• Skladovať na chladnom a suchom mieste.
• Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.

Zloženie

Inositol 2 g, kyselina listová 200 mcg.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: