POZOR! UPOZORNENIE! od 13.6.2022 do 28.6.2022 nie je možné na našom eshope objednávanie. Budeme radi ak u nás objednáte po tomto dátume.

Materská kašička - superpotravina na podporu plodnosti

Problémy s počatím bábätka má v dnešnej dobe čím ďalej, tým viac párov. Našťastie existuje mnoho prírodných produktov a potravín, ktoré môžu zvýšiť vaše šance na tehotenstvo. Počuli ste napríklad už o materskej kašičke?

Materská kašička superpotravina na podporu plodnosti

Opomínaná superpotravina

Ide o potravinu, ktorú zaraďujeme medzi superpotraviny. Patria tam potraviny s vysokými výživnými hodnotami, ktoré sú pre náš organizmus veľmi významné. V období, kedy sa ženy snažia o bábätko, je pre ženský organizmus zvlášť dôležité prijímať vitamíny a minerály. A takou potravinou, ktorá nám tieto cenné látky dodá, je práve materská kašička, ktorá je výborným pomocníkom pri problémoch s počatím bábätka.

Čo je materská kašička?

Materská kašička, ktorú produkujú žľazy včiel robotníc, vyživuje včeliu kráľovnú i larvy včiel. Čo ale tak zázračné obsahuje? Je to zdroj aminokyselín, vitamínov A, B, E, C, a D, železa a vápnika. Okrem týchto látok obsahuje tiež acetylcholín, ktorý je potrebný k prenosu nervových vzruchov medzi bunkami.

Prečo materská kašička?

Príčin neplodnosti je mnoho. Jednou z nich môže byť nedostatok hormónov. Materská kašička podporuje endokrinný systém a môže napodobniť estrogén dôležitý pre správnu génovú expresiu. Po vysadení hormonálnej antikoncepcie môže práve materská kašička pomôcť pravidelnému menštruačnému cyklu. Pravidelná konzumácia materskej kašičky podporuje produkciu a vývoj zdravých vajíčok, posilňuje imunitný systém a tiež preventívne pôsobí proti rakovine pŕs. Materská kašička v kombinácii s včelím peľom pomáha i pri mužskej neplodnosti.

Ako materskú kašičku užívať?

Materská kašička sa predáva vo forme kapsúl či v ampulkách. Materskú kašičku nie je vhodné užívať dlhodobo, ale skôr v intenzívnej kúre raz až dvakrát ročne. Materská kašička sa však neodporúča už tehotným ženám, pretože má vplyv na hormonálny systém ženy a mohla by tak vyvolať nepríjemné prejavy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie