POZOR! UPOZORNENIE! od 13.6.2022 do 28.6.2022 nie je možné na našom eshope objednávanie. Budeme radi ak u nás objednáte po tomto dátume.

MACA peruánska a jej účinky pri liečbe neplodnosti

Peruánska MACA je pestovaná už niekoľko tisícročí. Bola dôležitou zložkou stravy a tiež významným obchodným artiklom obyvateľov vysokých polôh Ánd. Pre svoje vlastnosti sa MACA stala potravinou určenou len pre vysoké spoločenské vrstvy. Po mnohých storočiach sa o cenných vlastnostiach MAKY mali možnosť presvedčiť španielski dobyvatelia.Vedomosti o ich účinkoch priviezli do Španielska a MAKU na stôl kráľovskej rodiny.

Maca peruánska

Neskôr však upadla MACA do zabudnutia a bola známa len v niektorých peruánskych spoločenstvách. Až v šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa peruánski, nemeckí a americkí vedci znovu sa začali zaujímať o MAKU ako o "stratený poklad Ánd". Klinické a laboratórne výskumy potvrdili jej hodnoty a prebudili veľký záujem o MAKU v celom svete.

Maca má priaznivý vplyv na mužskú erekciu, ženskú frigiditu, plodnosť, stimuluje sexuálne funkcie, zvyšuje libido, kladne působní na prostatu.

MACA, táto malá, nenápadná buľva v sebe skrýva:

10-13% bielkovín, 25-78% uhľohydrátov, 8,5% vlákniny a viac než 2% tukov, veľké množstvo aminokyselín, mastných kyselín (kyselina linolénová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová), zastúpené sú steroly (kampesterol, stigmasterol , beta-sitosterol), triesloviny, saponíny, terpenoidy, biologicky aktívne aromatické izotiokyanát (benzyl izotiokyanát, p-methoxybenzyl izotiokyanát), vitamíny (A, B1, B2, B6, C, E), minerály (vápnik, železo, meď, zinok , horčík, draslík, sodík, jód).

MACA má vďaka obsahu vysoko hodnotných bielkovín, aminokyselín, vitamínov, minerálov a sterolov veľmi významnú výživovú hodnotu. Používa sa v prípadoch podvýživy, v období rýchleho rastu, v období tehotenstva a dojčenia. Je používaná ako prostriedok imunostimulačný, pomáha pri liečbe tuberkulózy a nádorových ochorení. Steroly obsiahnuté v rastline majú spolu s ďalšími látkami energetizujúce účinky a zvyšujú svalovú výkonnosť. MACA sa preto stáva súčasťou stravy vrcholových športovcov. MACA udržuje pevnosť kostí a silu svalov a zabraňuje nadmernému opotrebovaniu kĺbov a šliach, čo je veľmi dôležité u mladých športovcov. Zvyšuje fyzickú zdatnosť a odolnosť pri záťaži, urýchľuje regeneračné procesy.

Použitie MAKY vychádza z tradícií aj poznatkov vedy a je veľmi široké: regeneruje organizmus, navracia a posilňuje vitalitu, zvyšuje odolnosť organizmu, mierni depresie, psychické vyčerpanie, neurózy, chronickú únavu. MACA užívaná študentmi zlepšuje pamäť a schopnosť učiť sa. Osobám vyššieho veku MACA pomáha udržať pevnosť kostí a silu svalov, užívaná dlhší čas pomáha udržať dobrý zrak a sluch, osviežuje pamäť, dodáva vitalitu a tým posilňuje sebavedomie. MACA je nepostrádateľnou výživou chorých, mierni vedľajšie účinky chemoterapie a rádioterapie, urýchľuje rast vlasov po chemoterapii, pomáha organizmu rýchlejšie navrátiť sily, uľahčuje hojenie rán, podporuje liečbu anémie, tuberkulózy, akné, nechutenstvo, pomáha predchádzať vzniku osteoporózy a podieľa sa na jej liečbe.

Pozitívny vplyv MAKY na plodnosť žien i mužov vyjadrujú indiáni vetou: "MACA má moc darovať bezdetným manželom potomkov". MACA má pozitívny vplyv na tvorbu a kvalitu spermií, pomáha pri impotencii, zvyšuje libido a vitalitu, stimuluje sexuálnu aktivitu človeka. Upravuje nepravidelnú menštruáciu, reguluje hormonálnu činnosť. MACA sa stala taktiež obľúbeným prostriedkom harmonizujúcim organizmus ženy v období menopauzy.

Stimuluje sexuálnu aktivitu.

Pomáhá pri impotencii a frigidite. Zvyšuje libido a vitalitu. Zvyšuje sexuálnu kondíciu. Má pozitívny vplyv na tvorbu a kvalitu spermií. Podporuje správnu funkciu vaječníkov. Pomáhá uchovať sexuálne funkcie do vysokého veku. Pomáhá pri liečbe neplodnosti žien i mužov.

Maka - zdravie a sila muža

Zvyšuje sexuálnu kondíciu a pomáha ju uchovať do vyššieho veku. Zvyšuje odolnosť voči stresovým faktorom. Pomáha udržať hormonálnu rovnováhu, zvyšuje hladinu androgénu. Bráni vzniku osteoporózy. Pomáha pri impotencii, zvyšuje libido. Podporuje erekciu. Harmonizuje stav v období andropauzy. Pomáha udržiavať svaly v dobrej kondici.Z pomaluje procesy stárnutia. Významne posilňuje činnosť mozgu duševne pracujúcich. Predchádza syndrómu chronickej únavy.

Peruánske ženy začínajú používať MACA už od veku 3 rokov, zostávajú silné, plodné, produktívne a majú neuveriteľnú výdrž až do neskorého veku. MACA zvyšuje ženské libido, a na dosiahnutie najlepších výsledkov sa má užívať denne.

MACA celkovo pomáha pri:

  • Mužskej impotencii, ženske frigidite.
  • Dlhodobo výrazne podporuje erekciu.
  • Stimuluje sexuálne funkcie.
  • Zvyšuje libido.
  • Klinické testy potvrdili pozitívny vplyv na potenciu, objem semena a pohyblivosť a počet spermií.
  • Neplodnosť (zvyšuje počet a pohyblivosť spermií).
  • Kladne pôsobí na prostatu.

MACA - použitie:

MACA sa používa tiež pri chronickej únave, nechutenstve, osteoporóze, nepravidelných menštruáciách, hormonálnych poruchách, depresívnych náladách, pri sexuálnych poruchách, neplodnosti, impotencii, frigidite a sterilite mužov i žien, mierni depresie, psychické vyčerpanie a neurózy, podporuje liečbu anémie, tuberkulózy, akné. Je doporučovaná osobám s vysokou fyzickou záťažou. MACA navracia a posilňuje vitalitu, zvyšuje odolnosť organizmu, spomaľuje proces stárnutia. Užíva sa ako podporný prostriedok pri závažných ochoreniach.

MACA - spôsob prípravy:

1 kávovú lyžičku prášku denne rozmiešať v menšom množstve vody, ovocnej šťavy, mlieka alebo jogurtu a vypiť počas jedla, najlepšie pri raňajkách. Deti od 3 rokov 1 / 2 lyžičky denne. Športovci 1 vrchovatú lyžičku. Podľa názoru odborníkov je optimálna denná dávka MAKY 5-7 g (1 čajová lyžička). Ponúkame Vám preto MAKU vo forme sypkého prášku a nie v želatínových kapsulách, ktorých by bolo potrebné prehltnúť na dosiahnutie požadovaných účinkov 10-14 kusov. A niekedy aj viac.

Pre zaujímavosť:

Sušené korene MACA môžu byť uskladňované až 7 rokov bez toho, aby stratili svoju hodnotu. Prášok z mletých koreňov MACA sa pre vysoké výživné hodnoty dodáva aj do nápojov a používa v kuchyni pri príprave pečiva, šalátov, pudingov, koktejlov a iných potravín. S radosťou Vám môžeme oznámiť, že vďaka MAKE je na svete mnoho mamičiek, ktoré sa tešia zo svojich dlho očakávaných potomkov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie