Kotvičník zemný - bylinka pre muža i ženy

V dnešnej dobe vzrastá počet párov, ktoré trápi neplodnosť. Niektoré dôvody neplodnosti sú riešiteľné, iné bohužiaľ nie. Pokiaľ sa vám ešte nechce na vyšetrenia a chcete skúsiť plodnosť ovplyvniť prírodnou cestou, máme pre vás tip na mimoriadne liečivú bylinku, ktorá by práve vám mohla pomôcť. Zoznámte sa s kotvičníkom zemným.

Kotvičník zemný

Liečba prírodnou cestou

Kotvičník zemný má široké uplatnenie. Pomáha napríklad pri problémoch s kardiovaskulárnym systémom, močovým ústrojenstvom a v poslednej dobe sa užíva tiež pri problémoch s neplodnosťou. Výhodou tejto bylinky je, že pomáha ženám i mužom, a preto pokiaľ nemôžete dlhšiu dobu otehotnieť, skúste svojmu partnerovi i sebe naordinovať čaje či tabletky kotvičníka.

Prečo a ako užívať kotvičník?

Kotvičník zemný je jednoročná poliehavá bylina s výraznými žltými kvetmi. Túto bylinku môžete užívať ako čaj, kde 1 – 6 g usušenej vňate zalejete horúcou vodou a 15 minút necháte lúhovať. Okrem toho je možné pripraviť odvar z rozdrtených koreňov, ktoré zalejete vodou a 15 minút varíte. Potom ich preceďte a pite najlepšie pol hodiny pred jedlom.

Ak chcete pocítiť účinky kotvičníka na vlastnej koži, musíte ho užívať pravidelne. Na trhu sú v ponuke rôzne doplnky stravy a tablety z kotvičníka.

Účinky kotvičníka

Teraz sa zameriame iba na problémy s plodnosťou a na to, ako vám môže kotvičník pomôcť. Ženám je často pri liečbe neplodnosti naordinovaný synteticky vyrábaný estrogén. No pri užívaní kotvičníka sa hladina estrogénu zvýši prirodzenou cestou a ženské telo sa dostane do hormonálnej rovnováhy. To ale nie je jediný účinok, ktorý má na ženy kotvičník. Mimo iného zvyšuje i sexuálny apetít, a to jak u žien, tak i u mužov. V súvislosti s mužskou plodnosťou kotvičník zvyšuje hladinu testosterónu, zlepšuje kvalitu spermií a zlepšuje potenciu.
Kotvičník má však ďaleko viac účinkov na vaše zdravie. Pozor však, kontraindikáciami je tehotenstvo, dojčenie a rakovina prostaty. Pokiaľ si nie ste istí, poraďte sa radšej so svojim lekárom.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie