Homeopatia v tehotenstve

Každá žena prežíva v tehotenstve chvíle plné očakávania, ale aj úzkosť, aby celé tehotenstvo prežila v zdraví nielen ona, ale aj jej budúce dieťatko. Liečba chorôb v tomto období sa komplikuje tým, že nie každý liek je vhodný pre tehotnú ženu. Jednou z metód na udržanie zdravia v tomto období je homeopatia tzv. "jemná medicína". Tá poskytujú úľavu bez toho, aby ohrozovala matku alebo jej dieťa.

Homeopatia v tehotenstve

Preto liečbu pomocou homeopatie čoraz častejšie vyhľadávajú nielen tehotné ženy ale aj pôrodné asistentky. Homeopatiká sa dobre znášajú a nemajú takmer nijaké vedľajšie účinky. Nepotláčajú príznaky, ale stimulujú vyliečenie povzbudením vlastného imunitného systému. Ale pozor! Aj medzi týmito prípravkami sa vyskytujú byliny, ktorých užívanie v tehotenstve nie je vhodné. Preto sa vždy o ich užívaní poraďte s vaším lekárnikom alebo lekárom. Skúsený homeopat s ohľadom na stav a problémy vie presne určiť liek a jeho potenciu tak, aby liečba prebiehala šetrne.

Medzi najčastejšie problémy počas tehotenstva, pôrodu a po pôrode, ktoré je možné liečiť homeopatiou sú: ranné nevoľnosti, poruchy spánku, hemoroidy, bežné sezónne ochorenia ako – nachladenie alebo viróza, pálenie záhy, psychické problémy, únava, stres, bolesti hlavy a končatín, strach z pôrodu, rekonvalescencia po pôrode, absencia tvorby materského mlieka

Prečo sú homeopatická bezpečné v období tehotenstva, počas pôrodu a po pôrode?

  • nemajú vedľajšie účinky
  • nezaťažujú pečeň ani ľadviny
  • nevyvolávajú alergickú reakciu
  • nie sú návykové ani toxické
  • neobsahujú aditíva ani konzervačné látky

Homeopatickú liečbu je vhodné konzultovať s odborníkom na homeopatiu, najlepšie lekárom s homeopatickým vzdelaním, ideálne spolu s ošetrujúcim lekárom. Homeopatia nie je náhrada za konvenčné medikamenty, ktoré by sa preto nemali v žiadnom prípade vysadzovať.