Divoký a vášnivý sex zvyšuje šancu na počatie

Zabudnite na diéty, špeciálne recepty a cvičenie. Počatie dieťaťa neuľahčí nič viac než kvalitný sex. Ak je vášnivý, divoký, energický, vykonaný s chuťou a hlavne maximálnym uspokojením oboch partnerov, zvyšuje podľa odborníkov výrazne šancu na počatie bábätka.

Divoký a vášnivý sex zvyšuje šancu na počatie

Stále platí, že deti sa rodia z lásky, čím väčšia a intenzívnejšia je, tým je počatia pravdepodobnejšie.

"Páry, ktoré sa márne snažia počať dieťa, často zmieňujú to, že sa sex stal trochu rutinou a povinnosťou, je mechanický. Ale to je práve zásadná chyba," varuje andrológ Allan Pacey z Sheffield University.

"Sex by mal byť tak divoký a vzrušujúci, ako keď sa dvaja ľudia stretnú prvýkrát, keď nemyslíte na dieťa, tým sa zvýši šanca na počatie dieťaťa," dodal pre britský denník The Guardian člen Britskej spoločnosti pre plodnosť.

Kľúčom k úspechu je niečo, čomu hovoria sexuológovia "labužnícky sex". Zo súlože musia mať obaja partneri pôžitok, obaja sa na sex musí tešiť a užívať si ho od začiatku do konca. Jedine tak sa totiž telo vyburcuje k maximálnej plodnosti.

Muži vyprodukujú pri súloži v priemere 250 miliónov spermií, ale pri tzv labužníckom sexe to býva až o 50 percent viac. A čím viac sa rozkoš stupňuje a odďaľuje, čím väčšia je extáza, tým spermií pribúda. Podľa Paceyho na každých päť minút súlože navyše pripadá asi o 25 miliónov spermií viac.

"Čím lepší ten sex je, tým väčšia je šanca na počatie dieťaťa," dodáva tiež doktorka Joanna Ellingtonová, americká odborníčka na reprodukčnú fyziológiu.

"Jednou z vecí, ktorú si muži neuvedomujú, je, že čím sú vzrušenější, tým viac semenníky vysajú a dostanú sa až ku skrytým rezervám. Takže keď máte niečo, čomu ja hovorím labužnícky sex, kedy si ten čas naozaj užijete a obaja partneri si to užijú, potom muža viac stimulujete a vyprodukuje viac ejakulátu so zdravšími spermiami, " dodala Ellingtonová.

Ale kvalitné orgazmy majú vplyv aj na plodnosť žien. "Keď žena zažíva orgazmus, potom vieme, že silnejšími kontrakciami lepšie nasáva spermie do krčku maternice a do maternice," dodal Pacey.

Prevzaté z webu ona.idnes.cz Autor: Famous

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie