POZOR! UPOZORNENIE! od 13.6.2022 do 28.6.2022 nie je možné na našom eshope objednávanie. Budeme radi ak u nás objednáte po tomto dátume.

Darovanie spermií

Už ste o darovaní spermií určite počuli. Ale kto o tejto téme vie niečo viac? Kto všetko môže spermie darovať, kde všade môžete spermabanku nájsť a kto všetko sa môže prihlásiť ako žiadateľ? Čítajte ďalej a dostanete odpovede na tieto, aj iné otázky.

Darovanie spermií

Kto môže byť darcom?

Darcom spermií sa môže stať muž vo veku 19 - 35 rokov, ktorý má vysokoškolské alebo ukončené stredoškolské vzdelanie (dokladá sa maturitou) a zdravotnú poisťovňu v SR. Základným predpokladom pre to, aby bol muž vybraný, je potom splnenie noriem spermiogramu - vyšetrenie spermií z hľadiska kvality a kvantity.

Pred vlastným odberom lekári odporúčajú 2 - 3 dni pohlavnej abstinencie.

Vyhnúť sa konzumácii alkoholu a nadmernej fyzickej a psychickej námahe. Kvalitu spermií taktiež ovplyvňujú niektoré faktory ako stres, drogy, fajčenie, prechladnutie, infekcie a ďalšie ochorenia. Ak bude počet a pohyb spermií u darcu vyhovujúci, uskutoční sa zo vzorky mikrobiologická kultivácia - tj genetické vyšetrenie či sú spermie darcu v poriadku a neobsahujú zárodky žiadnych dedičných chorôb. Ak muž splní podmienky spermiogramu, bude ďalej pozvaný na krvné testy a vyšetrenie moču. Výsledky spermiogramu bude každý darca poznať buď ešte v ten istý alebo nasledujúci deň potom, čo prišiel na odber, na ostatné výsledky sa už čaká dlhšie, väčšinou 14 dní.

Darovanie spermií. Kto môže byť žiadateľom?

Požiadať o darovanej spermií môže pár, ktorý nemá k dispozícii vlastné spermie alebo ak je muž nositeľom geneticky viazaného ochorenia. Darcovstvo je pritom obojstranne anonymné, takže žiadatelia si svojho darcu vyberajú len podľa krvnej skupiny, farby vlasov, očí a podľa postavy.

Spermabanky

Spermabanky sú súčasťou vybraných gynekologických zariadení alebo sexuologických ústavov. Spermie sú tu pomocou špeciálnej technológie zmrazené a uchovávané v pare dusíka v teplote mínus 190 ° C. Takto je možné uchovať ich aj 300 rokov. Po rozmrazení sa spermie zase začnú pohybovať a môžu oplodniť vajíčko.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie