TEST pre ženu: Je môj partner pripravený mať dieťa?

Poďme hovoriť o plánovaní rodiny. Ako môžeme otvorene rozprávať so svojím partnerom pokiaľ ide o deti? Máte stále pocit, že ešte nie je pripravený byť otcom aj keď vy tento sen máte už dávno? Niekedy to bolo jednoduché, postav dom, zasaď strom, sploď syna. Dnes to už nie je takou samozrejmosťou.

Viac a viac mužov si kladie otázku – mať dieťa a ak áno tak kedy? Úloha otca v dnešnej spoločnosti nie je jasne vymedzená, rodové roly sa menia. Kým u žien už biologické hodiny tikajú, u mužov to od prírody trvá dlhšie. Pre nich je to často otázkou života, kedy plánovať rodinu. Skúsme ich my ženy otestovať, ako na tom naši parteri sú a po výsledku testu pripraviť romantický večer s cieľom mať potomka, po prípade mu dopriať ešte trochu času alebo ak tie naše hodiny tikajú úž príliš dlho a silno, tak skúsiť urobiť niečo, čo nášho partnera prinúti zamyslieť sa aj nad touto stránkou života a to rodičovstvom.

TEST:

1. Chcete kúpiť nové auto.

a) Intenzívne študuje porovnávania na tému „rodinné auto" z rôznych časopisov.
b) Jeho pohľad koketuje s malým športovým autom, na ktorom by ste sa každý večer spolu prevážali.
c) Učarovalo mu coupé s geniálnym vybavením, ktoré má na každého zapôsobiť. A samozrejme s kufrom, do ktorého sa zmestí jeho športová taška.

2. So svojimi priateľmi:

a) Je neoddeliteľne spojený. Všetko alebo nič. Poznajú sa od mladosti a delia sa o všetko, košele, dievčatá, zábavu aj bolesti.
b) Vyráža často von. Zaujíma sa o všetko, kde sa niečo nové dozvie, na diskotéke, pri futbale. Často krát „ťahá" celú noc.
c) Netrávi veľa času. Ide o tzv. pustovníka. Jeho priateľov spočítate na prstoch jednej ruke. Preferuje večeri vo dvojici pri dobrom filme alebo jednoducho počúvaním hudby.

3. Ako najradšej trávi svoju dovolenku?

a) Spolu s jeho bratmi a sestrami a ich deťmi na rodinnej dovolenke v domácom prostredí. Jeho špecialitou sú príjemné večeri pri táboráku aj keď grilované klobásky sú občas príliš pikantné.
b) V hoteli s plnou penziou v exotickom prostredí. Nesmie chýbať bazén, kokteily, disco a tiež príjemná dámska spoločnosť.
c) Na horskom bicykli na Sibíri, alebo lezením na Mont Evereste. Najlepšie tak ďaleko a tak extrémne ako je to len možné.

4. Jeho obľúbená zábava?

a) Jeho vášňou je už niekoľko rokov púšťanie šarkanov. Od vtedy čo skúsil bungee jumping to už viac krát neurobí.
b) Stretávať sa s priateľmi a tráviť s nimi víkendy pri filmoch. Organizovať pizza orgie pri televízoroch. Nemá jednu voľnú minútu.
c) Preferuje domáce práce. Ide o typického kutila. Vŕtačka a skrutkovač sú jeho stálymi spoločníkmi. Je odborník v manuáloch, ktoré boli preložené z japončiny.

5. Ako sa cíti doma?

a) Ide o pána domu pokiaľ sa jedná o domáce práce... ale nakoniec má ešte aj iné kvality.
b) Keď príde po futbalovom tréningu domov má uši len pre vás. No po 5 minútach pri televízore zaspáva.
c) Miluje post –avantgardné klavírne koncerty a prevrátený pohár alebo fľak na koberci ho pri privádzajú do zúrivosti. Pre jeho blaho je dôležitý dokonalý dizajn interiéru.

VÝSLEDOK:

Nechce nič viac na svete ako mať dieťa. (najviac odpovedí a)

Je odhodlaný pre vzťah. Nebojí sa podať pomocnú ruku a obklopiť sa deťmi. Potenciálne je to ideálny otec. Sníva o tom, že bude mať veľkú rodinu. Jedno alebo dve deti je OK, no on by mal najradšej celý futbalový tím. Ale ktovie, ako to bude po prvom dieťati, určite aj on zmení názor a jeho futbalový tím mu bude stačiť tak s 2-3 hráčmi 

Nechajte mu ešte trochu času. (najviac odpovedí b)

Ešte potrebuje trochu času, aby si uvedomil, že sa chce/má stať otcom. Jeho okruh priateľov zastáva veľmi dôležité miesto v jeho živote. Ale to sa môže čoskoro zmeniť, keď nastane situácia, že niektorí z priateľov spozná šťastie byť otcom skôr ako on. A tak ako nedávno tlačil košík v supermarkete, tak si to bude musieť vedieť predstaviť aj s kočiarom.

Snáď neskôr... (najviac odpovedí c)

Tento muž chce tráviť väčšinu času len sám so sebou. Momentálne je preňho dôležitý osobnostný rast, či už profesionálny alebo venovať sa napr. športu. Keď príde domov, chce mať tichú hlavu a výkriky novorodenca nie sú na mieste. Ale trpezlivosť, človek môže zmeniť svoj názor rýchlejšie ako si myslíte.