Tehotenstvo so sebou prináša i množstvo výhod - Výhody tehotných žien.

Príjemné vedľajšie účinky tehotenstva...

1. Príjemné vedľajšie účinky tehotenstva - spoznávanie nových ľudí

Tehotenstvo je zlomovým bodom v živote každej ženy. Také tehotenstvo je tiež skvelá príležitosť spoznať nových ľudí. Budete predsa potrebovať nových priateľov – najlepšie rovnako zmýšľajúcich ľudí, s ktorými si môžete vymieňať celé hodiny informácie o dojčení, prebaľovaní, detských chorobách a podobne, a to bez prestania dookola.

2. Ten najlepší vedľajší účinok – nakupovanie!

Konečne skvelá zámienka túlať sa obchodnými centrami a nakupovať roztomilé detské oblečenie! A rovnako potrebuje novorodenec tie roztomilé plyšové žirafy, aspoň dve rozkošné hrejivé deky, nadýchané vankúše, plienky, a ešte a ešte a ešte (našlo by sa určite aspoň tisíc ďalších vecí). Je to samozrejme nezmysel, novorodenec potrebuje hlavne lásku a Vašu pozornosť a starostlivosť. Avšak v priebehu tehotenstva sa Vám to netrúfne povedať nikto - zo strachu, že naňho vybalíte svoje hormonálne výkyvy nálad a preto – v pokoji nakupujte!

3. Krásna a tehotná - hormóny, ako ospravedlnenie na všetko!

Keď už hovoríme o hormónoch: pokojne si poplačte ak sledujete film, ktorý Vás dojíma k slzám. Ak budúci otecko príde čo i len o dve minúty neskôr, ako sľúbil, pokojne ho za to vyhrešte. Ak si na tvári objavíte vyrážku, nezúfajte, ona opäť zmizne. Nechajte svoje emócie voľne behať. Aj v tomto prípade sú na vine zasa oni. Nikto Vám Vaše správanie nebude vyčítať!

4. Skvelá výhoda - miesta na sedenie

Samozrejme, že je namáhavé, ak sa musíte pohybovať s 10 kilami navyše, hlavne uprostred horúceho letného dňa. A tak je prirodzené, že ľudia vo verejných dopravných prostriedkoch ponúkajú tehotnej žene miesto na sedenie. To je najmenej, čo môžu urobiť pre ženy s opuchnutými nohami, nevoľnosťami, kŕčmi v nohách a pálením záhy!

5. Výhoda tehotenstva – tá správa: „Mami, oci, som tehotná!"

Prinesie do rodiny veľký rozruch. Z prvotného šoku sa čoskoro spamätajú, začnú plakať od dojatia, že ich dcéra, bude mať vlastné dieťa. Neustále Vám budú telefonovať, starať sa o Vás, aby Vám nič nechýbalo. Rodina sa tak dostane na skutočné prvé miesto.

6. Príjemný vedľajší účinok tehotenstva - dieťa je na prvom mieste

Keď už ste v dobe, kedy prvé dojemné momenty ustali, všetci sa tešia na bábätko, prichádza na rad aj to nepríjemnejšie – nadúvanie, pálenie záhy, pocity ťažkých nôh a mnohé iné prejavy. Ale nakoniec, na to všetko zabudnete – áno, ten čas, kedy uvidíte svoje dieťatko sa tak rýchlo blíži!

7. Materská dovolenka

Šéfka, už je to tu – chcete kričať posledný deň pred nástupom na materskú dovolenku.. Každá tehotná žena sa môže tešiť na to, že šesť týždňov pred termínom pôrodu nastúpi na materskú dovolenku. Poriadne si oddýchnite, načerpajte silu na príchod dieťatka, pretože potom sa budete krútiť len okolo neho.

8. Výhoda prvého tehotenstva – tehotná ženy netuší aký bude pôrod

A to je dobrá vec. Odporúčame nečítať všetky tie články a príbehy o pôrodoch iných žien. Každý pôrod je iný a nikto nevie vopred, aké silné budú pôrodné bolesti a ako dlho to bude trvať. A pri druhom dieťati na tie prvé bolesti zabudnete – to Vám zaručujeme!

9. Výhoda tehotenstva – darčeky k narodeniu

Po pôrode dostáva väčšina žien kyticu - ale nie z nejakých lacných kvetov, musí to byť poriadna kytica napr. ruží. Keď sa vráti žena z pôrodnice domov, určite ju potešíte čistučkým bytom, kde sa bude všetko len tak lesknúť čistotou a ... bude na ňu čakať darček. Ten necháme na Vašej fantázii, svoju ženu predsa poznáte najlepšie!