Pomoc menom hormonálna joga

Hormonálna joga alebo presnejšie hormonálna jogová terapia sú špeciálne zostavené jogové cviky pre vyrovnanie hladiny hormónov. Ak ste už niekedy skúsili lekciu bežnej jogy, určite dobre viete, ako je joga všeobecne účinná. Preto sa dnes pozrieme na to, ako môže hormonálna joga napomôcť liečbe neplodnosti.

Čo je hormonálna joga?

Zakladateľkou tejto špeciálnej terapie je Dinah Rodrigues. Na lekciách hormonálnej jogovej terapie sa vykonáva vždy rovnaká pevne daná zostava cvikov, ktoré majú ženskému telu pomáhať harmonizovať hladiny hormónov. Zostava sa skladá z 21 na seba nadväzujúcich jogínskych ásan.

Vždy sa začína piatimi aktivačnými cvikmi, za ktorými nasleduje 16 ďalších polôh vrátane príjemnej relaxácie. Medzi jednotlivými ásanami je zaradené špeciálne dychové cvičenie a cvičenie na cirkuláciu energie. Celá zostava zaberie 30 minút, a preto ju je možné pravidelne cvičiť doma, na záhrade či v parku.

Kto stojí za hormonálnou jogou?

Všetko začalo u gynekológa zakladateľky Dinah Rodrigues, ktorý nemohol uveriť, v akej dobrej kondícii je táto vitálna dáma vo svojom veku a ako vysoké hodnoty ženských hormónov má aj po prechode. Vďaka tomu bol odštartovaný výskum, ktorý potvrdil, že po troch mesiacoch pravidelného cvičenia tejto zostavy trikrát týždenne sa u žien zvýšili hladiny hormónov o neuveriteľných 254 percent.

Prečo cvičiť hormonálnu jogu?

Hormonálna jogová terapia má vplyv na hormonálny systém - na hormóny nadobličiek, štítnej žľazy, hypofýzy a na pohlavné orgány. S touto jogovou terapiou sa odporúča začať v prípade, že nemáte žiadne problémy po 35. roku. Vtedy začínajú hladiny hormónov klesať.

A s čím všetkým môže ženám hormonálna joga pomôcť? Ide o stratu menštruácie a ovulácie, nepravidelný cyklus, bolestivú menštruáciu, zmiernenie problémov pri menopauze, únavu, nedostatok energie a v neposlednom rade tiež o problém neplodnosti. Vďaka uceleniu hormonálneho systému pomáha hormonálna joga vyrovnať hormonálny systém, ktorý má vplyv na pravidelnú menštruáciu a mnoho ďalšieho. Môže tak pomôcť vyriešiť vašu neplodnosť, a to bez lekárov a liekov.

Aby sme sa cítili dobre, neboli v strese, aj keď nie je dôvod, alebo dokonca neprepadali depresiám, je nutné mať hladiny hormónov stabilizované. Rozhodiť ich pritom môže mnoho faktorov, ako je napríklad vek, životný štýl, rôzne lieky a iné. Cvičením sa prirodzene upokojíte a vypustíte starosti, čo je pre otehotnenie prvým dôležitým faktorom.