Päť najčastejších babských rád, ako otehotnieť

Nie každej žene sa podarí otehotnieť v momente, keď sa rozhodne s partnerom počať bábätko. Ak sa snažíte o bábätko len pár mesiacov, nemusíte sa hneď obávať, že niečo nie je v poriadku. Je to v podstate normálne. Rýchlosť otehotnenia vždy záleží na mnohých faktoroch, a to u oboch partnerov. Veľkú rolu hrá vek, fajčenie, životný štýl, stres, zdravotný stav a ďalšie kritériá. Pre úspech počatia bábätka je dôležité i správne načasovanie na plodné dni. Okrem toho vám dnes ale prinášame i päť takzvaných babských rád, ktoré vám môžu dopomôcť k vytúženému bábätku.

Stres počatiu neprospieva

Stres je jeden z dôležitých faktorov, ktoré majú veľký vplyv na oplodňovací proces. Mnoho žien znervóznie, pokiaľ nie sú po prvých pokusoch tehotné a začínajú na celý proces viac tlačiť. Čím viac tlačia a sú tak v strese, tým menšia je šanca na počatie. Preto je dobré, keď žena túžiaca po bábätku nemyslí len na to, ale má svoje záujmy, koníčky i prácu a skrátka sa sústredí na čokoľvek, čo ju dokáže udržať v pozitívnom rozpoložení.

Zdravý životný štýl

Túto radu každý z nás dobre pozná, preto nie je zlé si pripomenúť, že práve v období pred otehotnením a behom tehotenstva je dôležité dodržiavať prísun vitamínov a minerálov, nefajčiť a obmedziť alkohol na minimum. Telesná hmotnosť má na otehotnenie rovnako vplyv - dobrá nie je ani nadváha ani podváha. Pokiaľ máte v tejto oblasti problémy, skúste sa dostať do optimálnej kondície a vaše šance na otehotnenie rozhodne vzrastú.

I bylinky môžu pomôcť

Okrem životného štýlu môžu reprodukčný systém podporiť i bylinky. Asi najosvedčenejší a najznámejší pomocník pre otehotnenie je alchemilka, ktorá posilňuje predovšetkým maternicu. Medzi ďalšie bylinky pomáhajúce otehotneniu patrí maliník, harmanček, medovka či maca peruánska. 

Horúca voda neprospieva spermiám ani ovulácii 

Možno si aj vy po práci napustíte vaňu horúcou vodou a pokojne sa do nej i na niekoľko hodín naložíte. Možno vás to prekvapí, tento rituál je dobré čas od času vynechať. U mužov je totiž známe, že spermiám horúca voda a celkovo teplo nerobí dobre. U žien pre zmenu môže horúca voda vyvolať problémy s ovuláciou.

Menej lubrikantov môže priniesť úspech

Pri pohlavnom styku je lepšie vynechať akékoľvek lubrikačné gély, ktoré môžu pohyb spermií veľmi zaťažiť, niektoré i znemožniť. Na druhej strane sú k dostaniu i špeciálne lubrikačné gély, ktoré môžu proces oplodnenia podporiť. Preto dávajte pozor, čo používate.

To je len pár babských rád, ktoré môžete začleniť do svojich zvyklostí. V prípade dlhodobej neúspešnej snahy otehotnieť je však lepšie poradiť sa so svojím gynekológom.