Materská kašička - superpotravina na podporu plodnosti

Problémy s počatím bábätka má v dnešnej dobe čím ďalej, tým viac párov. Našťastie existuje mnoho prírodných produktov a potravín, ktoré môžu zvýšiť vaše šance na tehotenstvo. Počuli ste napríklad už o materskej kašičke?

Opomínaná superpotravina

Ide o potravinu, ktorú zaraďujeme medzi superpotraviny. Patria tam potraviny s vysokými výživnými hodnotami, ktoré sú pre náš organizmus veľmi významné. V období, kedy sa ženy snažia o bábätko, je pre ženský organizmus zvlášť dôležité prijímať vitamíny a minerály. A takou potravinou, ktorá nám tieto cenné látky dodá, je práve materská kašička, ktorá je výborným pomocníkom pri problémoch s počatím bábätka.

Čo je materská kašička?

Materská kašička, ktorú produkujú žľazy včiel robotníc, vyživuje včeliu kráľovnú i larvy včiel. Čo ale tak zázračné obsahuje? Je to zdroj aminokyselín, vitamínov A, B, E, C, a D, železa a vápnika. Okrem týchto látok obsahuje tiež acetylcholín, ktorý je potrebný k prenosu nervových vzruchov medzi bunkami.

Prečo materská kašička?

Príčin neplodnosti je mnoho. Jednou z nich môže byť nedostatok hormónov. Materská kašička podporuje endokrinný systém a môže napodobniť estrogén dôležitý pre správnu génovú expresiu. Po vysadení hormonálnej antikoncepcie môže práve materská kašička pomôcť pravidelnému menštruačnému cyklu. Pravidelná konzumácia materskej kašičky podporuje produkciu a vývoj zdravých vajíčok, posilňuje imunitný systém a tiež preventívne pôsobí proti rakovine pŕs. Materská kašička v kombinácii s včelím peľom pomáha i pri mužskej neplodnosti.

Ako materskú kašičku užívať?

Materská kašička sa predáva vo forme kapsúl či v ampulkách. Materskú kašičku nie je vhodné užívať dlhodobo, ale skôr v intenzívnej kúre raz až dvakrát ročne. Materská kašička sa však neodporúča už tehotným ženám, pretože má vplyv na hormonálny systém ženy a mohla by tak vyvolať nepríjemné prejavy.