MACA peruánska a jej účinky pri liečbe neplodnosti

Peruánska MACA je pestovaná už niekoľko tisícročí. Bola dôležitou zložkou stravy a tiež významným obchodným artiklom obyvateľov vysokých polôh Ánd. Pre svoje vlastnosti sa MACA stala potravinou určenou len pre vysoké spoločenské vrstvy. Po mnohých storočiach sa o cenných vlastnostiach MAKY mali možnosť presvedčiť španielski dobyvatelia.Vedomosti o ich účinkoch priviezli do Španielska a MAKU na stôl kráľovskej rodiny.

Neskôr však upadla MACA do zabudnutia a bola známa len v niektorých peruánskych spoločenstvách. Až v šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa peruánski, nemeckí a americkí vedci znovu sa začali zaujímať o MAKU ako o "stratený poklad Ánd". Klinické a laboratórne výskumy potvrdili jej hodnoty a prebudili veľký záujem o MAKU v celom svete.

Maca má priaznivý vplyv na mužskú erekciu, ženskú frigiditu, plodnosť, stimuluje sexuálne funkcie, zvyšuje libido, kladne působní na prostatu.

MACA, táto malá, nenápadná buľva v sebe skrýva:

10-13% bielkovín, 25-78% uhľohydrátov, 8,5% vlákniny a viac než 2% tukov, veľké množstvo aminokyselín, mastných kyselín (kyselina linolénová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová), zastúpené sú steroly (kampesterol, stigmasterol , beta-sitosterol), triesloviny, saponíny, terpenoidy, biologicky aktívne aromatické izotiokyanát (benzyl izotiokyanát, p-methoxybenzyl izotiokyanát), vitamíny (A, B1, B2, B6, C, E), minerály (vápnik, železo, meď, zinok , horčík, draslík, sodík, jód).

MACA má vďaka obsahu vysoko hodnotných bielkovín, aminokyselín, vitamínov, minerálov a sterolov veľmi významnú výživovú hodnotu. Používa sa v prípadoch podvýživy, v období rýchleho rastu, v období tehotenstva a dojčenia. Je používaná ako prostriedok imunostimulačný, pomáha pri liečbe tuberkulózy a nádorových ochorení. Steroly obsiahnuté v rastline majú spolu s ďalšími látkami energetizujúce účinky a zvyšujú svalovú výkonnosť. MACA sa preto stáva súčasťou stravy vrcholových športovcov. MACA udržuje pevnosť kostí a silu svalov a zabraňuje nadmernému opotrebovaniu kĺbov a šliach, čo je veľmi dôležité u mladých športovcov. Zvyšuje fyzickú zdatnosť a odolnosť pri záťaži, urýchľuje regeneračné procesy.

Použitie MAKY vychádza z tradícií aj poznatkov vedy a je veľmi široké: regeneruje organizmus, navracia a posilňuje vitalitu, zvyšuje odolnosť organizmu, mierni depresie, psychické vyčerpanie, neurózy, chronickú únavu. MACA užívaná študentmi zlepšuje pamäť a schopnosť učiť sa. Osobám vyššieho veku MACA pomáha udržať pevnosť kostí a silu svalov, užívaná dlhší čas pomáha udržať dobrý zrak a sluch, osviežuje pamäť, dodáva vitalitu a tým posilňuje sebavedomie. MACA je nepostrádateľnou výživou chorých, mierni vedľajšie účinky chemoterapie a rádioterapie, urýchľuje rast vlasov po chemoterapii, pomáha organizmu rýchlejšie navrátiť sily, uľahčuje hojenie rán, podporuje liečbu anémie, tuberkulózy, akné, nechutenstvo, pomáha predchádzať vzniku osteoporózy a podieľa sa na jej liečbe.

Pozitívny vplyv MAKY na plodnosť žien i mužov vyjadrujú indiáni vetou: "MACA má moc darovať bezdetným manželom potomkov". MACA má pozitívny vplyv na tvorbu a kvalitu spermií, pomáha pri impotencii, zvyšuje libido a vitalitu, stimuluje sexuálnu aktivitu človeka. Upravuje nepravidelnú menštruáciu, reguluje hormonálnu činnosť. MACA sa stala taktiež obľúbeným prostriedkom harmonizujúcim organizmus ženy v období menopauzy.

Stimuluje sexuálnu aktivitu.

Pomáhá pri impotencii a frigidite. Zvyšuje libido a vitalitu. Zvyšuje sexuálnu kondíciu. Má pozitívny vplyv na tvorbu a kvalitu spermií. Podporuje správnu funkciu vaječníkov. Pomáhá uchovať sexuálne funkcie do vysokého veku. Pomáhá pri liečbe neplodnosti žien i mužov.

Maka - zdravie a sila muža

Zvyšuje sexuálnu kondíciu a pomáha ju uchovať do vyššieho veku. Zvyšuje odolnosť voči stresovým faktorom. Pomáha udržať hormonálnu rovnováhu, zvyšuje hladinu androgénu. Bráni vzniku osteoporózy. Pomáha pri impotencii, zvyšuje libido. Podporuje erekciu. Harmonizuje stav v období andropauzy. Pomáha udržiavať svaly v dobrej kondici.Z pomaluje procesy stárnutia. Významne posilňuje činnosť mozgu duševne pracujúcich. Predchádza syndrómu chronickej únavy.

Peruánske ženy začínajú používať MACA už od veku 3 rokov, zostávajú silné, plodné, produktívne a majú neuveriteľnú výdrž až do neskorého veku. MACA zvyšuje ženské libido, a na dosiahnutie najlepších výsledkov sa má užívať denne.

MACA celkovo pomáha pri:

  • Mužskej impotencii, ženske frigidite.
  • Dlhodobo výrazne podporuje erekciu.
  • Stimuluje sexuálne funkcie.
  • Zvyšuje libido.
  • Klinické testy potvrdili pozitívny vplyv na potenciu, objem semena a pohyblivosť a počet spermií.
  • Neplodnosť (zvyšuje počet a pohyblivosť spermií).
  • Kladne pôsobí na prostatu.

MACA - použitie:

MACA sa používa tiež pri chronickej únave, nechutenstve, osteoporóze, nepravidelných menštruáciách, hormonálnych poruchách, depresívnych náladách, pri sexuálnych poruchách, neplodnosti, impotencii, frigidite a sterilite mužov i žien, mierni depresie, psychické vyčerpanie a neurózy, podporuje liečbu anémie, tuberkulózy, akné. Je doporučovaná osobám s vysokou fyzickou záťažou. MACA navracia a posilňuje vitalitu, zvyšuje odolnosť organizmu, spomaľuje proces stárnutia. Užíva sa ako podporný prostriedok pri závažných ochoreniach.

MACA - spôsob prípravy:

1 kávovú lyžičku prášku denne rozmiešať v menšom množstve vody, ovocnej šťavy, mlieka alebo jogurtu a vypiť počas jedla, najlepšie pri raňajkách. Deti od 3 rokov 1 / 2 lyžičky denne. Športovci 1 vrchovatú lyžičku. Podľa názoru odborníkov je optimálna denná dávka MAKY 5-7 g (1 čajová lyžička). Ponúkame Vám preto MAKU vo forme sypkého prášku a nie v želatínových kapsulách, ktorých by bolo potrebné prehltnúť na dosiahnutie požadovaných účinkov 10-14 kusov. A niekedy aj viac.

Pre zaujímavosť:

Sušené korene MACA môžu byť uskladňované až 7 rokov bez toho, aby stratili svoju hodnotu. Prášok z mletých koreňov MACA sa pre vysoké výživné hodnoty dodáva aj do nápojov a používa v kuchyni pri príprave pečiva, šalátov, pudingov, koktejlov a iných potravín. S radosťou Vám môžeme oznámiť, že vďaka MAKE je na svete mnoho mamičiek, ktoré sa tešia zo svojich dlho očakávaných potomkov.