Kotvičník zemný - bylinka pre muža i ženy

V dnešnej dobe vzrastá počet párov, ktoré trápi neplodnosť. Niektoré dôvody neplodnosti sú riešiteľné, iné bohužiaľ nie. Pokiaľ sa vám ešte nechce na vyšetrenia a chcete skúsiť plodnosť ovplyvniť prírodnou cestou, máme pre vás tip na mimoriadne liečivú bylinku, ktorá by práve vám mohla pomôcť. Zoznámte sa s kotvičníkom zemným.

Liečba prírodnou cestou

Kotvičník zemný má široké uplatnenie. Pomáha napríklad pri problémoch s kardiovaskulárnym systémom, močovým ústrojenstvom a v poslednej dobe sa užíva tiež pri problémoch s neplodnosťou. Výhodou tejto bylinky je, že pomáha ženám i mužom, a preto pokiaľ nemôžete dlhšiu dobu otehotnieť, skúste svojmu partnerovi i sebe naordinovať čaje či tabletky kotvičníka.

Prečo a ako užívať kotvičník?

Kotvičník zemný je jednoročná poliehavá bylina s výraznými žltými kvetmi. Túto bylinku môžete užívať ako čaj, kde 1 – 6 g usušenej vňate zalejete horúcou vodou a 15 minút necháte lúhovať. Okrem toho je možné pripraviť odvar z rozdrtených koreňov, ktoré zalejete vodou a 15 minút varíte. Potom ich preceďte a pite najlepšie pol hodiny pred jedlom.

Ak chcete pocítiť účinky kotvičníka na vlastnej koži, musíte ho užívať pravidelne. Na trhu sú v ponuke rôzne doplnky stravy a tablety z kotvičníka.

Účinky kotvičníka

Teraz sa zameriame iba na problémy s plodnosťou a na to, ako vám môže kotvičník pomôcť. Ženám je často pri liečbe neplodnosti naordinovaný synteticky vyrábaný estrogén. No pri užívaní kotvičníka sa hladina estrogénu zvýši prirodzenou cestou a ženské telo sa dostane do hormonálnej rovnováhy. To ale nie je jediný účinok, ktorý má na ženy kotvičník. Mimo iného zvyšuje i sexuálny apetít, a to jak u žien, tak i u mužov. V súvislosti s mužskou plodnosťou kotvičník zvyšuje hladinu testosterónu, zlepšuje kvalitu spermií a zlepšuje potenciu.
Kotvičník má však ďaleko viac účinkov na vaše zdravie. Pozor však, kontraindikáciami je tehotenstvo, dojčenie a rakovina prostaty. Pokiaľ si nie ste istí, poraďte sa radšej so svojim lekárom.