Homeopatia v tehotenstve

Každá žena prežíva v tehotenstve chvíle plné očakávania, ale aj úzkosť, aby celé tehotenstvo prežila v zdraví nielen ona, ale aj jej budúce dieťatko. Liečba chorôb v tomto období sa komplikuje tým, že nie každý liek je vhodný pre tehotnú ženu. Jednou z metód na udržanie zdravia v tomto období je homeopatia tzv. "jemná medicína". Tá poskytujú úľavu bez toho, aby ohrozovala matku alebo jej dieťa.

Preto liečbu pomocou homeopatie čoraz častejšie vyhľadávajú nielen tehotné ženy ale aj pôrodné asistentky. Homeopatiká sa dobre znášajú a nemajú takmer nijaké vedľajšie účinky. Nepotláčajú príznaky, ale stimulujú vyliečenie povzbudením vlastného imunitného systému. Ale pozor! Aj medzi týmito prípravkami sa vyskytujú byliny, ktorých užívanie v tehotenstve nie je vhodné. Preto sa vždy o ich užívaní poraďte s vaším lekárnikom alebo lekárom. Skúsený homeopat s ohľadom na stav a problémy vie presne určiť liek a jeho potenciu tak, aby liečba prebiehala šetrne.

Medzi najčastejšie problémy počas tehotenstva, pôrodu a po pôrode, ktoré je možné liečiť homeopatiou sú: ranné nevoľnosti, poruchy spánku, hemoroidy, bežné sezónne ochorenia ako – nachladenie alebo viróza, pálenie záhy, psychické problémy, únava, stres, bolesti hlavy a končatín, strach z pôrodu, rekonvalescencia po pôrode, absencia tvorby materského mlieka

Prečo sú homeopatická bezpečné v období tehotenstva, počas pôrodu a po pôrode?

  • nemajú vedľajšie účinky
  • nezaťažujú pečeň ani ľadviny
  • nevyvolávajú alergickú reakciu
  • nie sú návykové ani toxické
  • neobsahujú aditíva ani konzervačné látky

Homeopatickú liečbu je vhodné konzultovať s odborníkom na homeopatiu, najlepšie lekárom s homeopatickým vzdelaním, ideálne spolu s ošetrujúcim lekárom. Homeopatia nie je náhrada za konvenčné medikamenty, ktoré by sa preto nemali v žiadnom prípade vysadzovať.