Bylinky podporujúce plodnosť

Bazalka, pakosť lúčna alebo alchemilka? Nie vždy je nutné používať chémiu. Poradíme Vám, ktoré bylinky môžu podporiť plodnosť prirodzene ... Niekedy nechávajú vysnívané deti na seba dlho čakať. Avšak nie každá žena, ktorá chce dieťa, chce hneď pristupovať ku chemikáliám. A ani to nemusí byť potrebné, pretože aj príroda ponúka cenné poklady - bylinky. Expertka na bylinky Miriam Wiegel dlhšiu dobu zbierala vedomosti o liečivých rastlinách. Jej odporúčanie znie: " Pred tým, než začnete s liečivými bylinkami pre zvýšenie plodnosti, mali by ste absolvovať jeden až trojmesačnú detoxikáciu".

Aj kontaminácia ťažkými kovmi, môže byť príčinou neplodnosti. Bylinky, ktoré pomáhajú pri detoxikácii sú preto často označované aj ako „čističe hniezda".

Očista cesnakom a čajom

Špecifická liečba pre očistenie organizmu od ťažkých kovov, by mala byť spojená vždy s rastlinami, ktoré obsahujú sírnikové zlúčeniny, napr. divoký cesnak. Tieto látky viažu ťažké kovy, takže napomáhajú ich vylučovaniu. Podporiť tento proces pomôže očistná kúra a čaj s detoxikačnými účinkami.


Čaj, ktorý napomáha k tzv. „vyčisteniu hniezda", obsahuje:

  • 3 diely Pozemnej Ivy (latinsky Glechoma hederacea) – posilňuje celkovú imunitu
  • 3 diely Alchemilky - všeliek pre ženy, viaže ťažké kovy
  • 3 diely Pakoste lúčnej – používala sa hlavne v ľudovom liečiteľstve ako rastlina plodnosti
  • 2 diely rebríčka – napomáha výmene látok
  • 2 diely žihľavy dvojdomej
  • 2 diely Zlatobyľ obyčajná

V lekárni Vám tieto bylinky môžu namiešať. Z tejto zmesi potom zalejte dve čajové lyžičky asi 1 / 4 litra horúcej vody a nechajte vylúhovať asi desať minút.

Bylinky podporujúce plodnosť

Po detoxikácii organizmu môže byť zahájená bylinná terapia. Existuje niekoľko bylín, ktoré môžu stimulovať plodnosť.

Alchemilka

Alchemilka je všeobecne považovaná za ženskú bylinku. Má hormonálny efekt, ktorý pomáha pri luteálnom nedostatku. Alchemilka môže byť užívaná buď ako čaj alebo lepšie ako tinktúra (z lekárne), ktorá je základom pre kúru na zvýšenie plodnosti.

Bylinná tinktúra Femina obsahuje okrem alchemilky aj šalviu, nechtík, hluchavku a ligurček. Napomáha pri liečbe gynekologických výtokov, zmieňuje príznaky menštruácie, menopauzy a neplodnosti.

Pakosť lúčna

Páchnuca pakosť lúčna bola vždy známa ako tzv. „baby maker" . Tento čaj by mali piť ako ženy, tak aj muži po dlhšiu dobu. Obsahuje predovšetkým triesloviny, ktoré majú estrogénný účinok.Kto nemá rád čaj môže si pochutnať na bylinnom vínku: dve hrste kvitnúcej pakoste lúčnej rozdrvíme, prelejeme litrom teplého bieleho vína a krátko ohrejeme. Do vlažného pridáme med, rozmiešame a nalejeme do fliaš.
Dvakrát denne vypijeme pohár pred jedlom, prípadne podľa chuti s budúcim oteckom.

Povzbudzujúca bylinka - bazalka

"Aby boli ženy plodné, mali by jesť bazalku podávanú napr. v cesnakovej polievke," napísal Paracelsus. Bazalka má skutočne stimulujúci účinok, mierne estrogénny účinok, stimuluje ovuláciu a libido.

Granátové jablko: Strom Afrodity

V arabských krajinách sa granátové jablká konzumujú, aby ľudia ostali mladí. Vedecky bolo potvrdené, že semená granátového jablka obsahujú mierne aktívny estrogén, ktorý je identický s estrogénom vytvoreným pomocou ženských hormónov v pohlavných žľazách.
Pre výrobu tinktúry: semená jablka vložte do pohára so 40 – percentným alkoholom, nechajte lúhovať 3 týždne a potom prefiltrujte. Po dobu niekoľkých týždňov užívajte dvakrát denne 10 kvapiek.

Žihľava pre viac spermií

Denná konzumácia žihľavy prospieva nielen zdraviu, ale udržiava aj silu a potenciu. Semená žihľavy sú bohaté na tokoferoly obsiahnuté vo vitamíne E, ktorý je označovaný aj ako vitamín plodnosti. Žihľava bežne používaná ako korenie do šalátov, polievok a ďalších jedál by tiež mohla pomôcť mužom zvýšiť produkciu spermií. Aj pre ženy je vitamín E zdrojom zdravia.

Drmek obyčajný - Vitex jahňací

V stredoveku sa podával drmek mníškam a mníchom, aby ostali cudní. Žiaľ, malé množstvo má práve opačný účinok: stimuluje libido. Dnes je Vitex považovaný za zázračnú rastlinu, ktorá môže regulovať cyklus. Avšak, to je vo forme čaju neefektívne. Najlepšie pomáhajú kapsule alebo tablety. Dôležité je správne dávkovanie, inak môže trpieť milostný život partnerov.

Ktorá bylinka je tá pravá?

Najprv je potrebné objasniť, či nenaplnená túžba mať dieťa má konkrétnu príčinu. Homeopatii a gynekológovia môžu pomôcť. Užívať liečivé bylinky by ste mali až po konzultácií s odborníkmi. Predovšetkým ženy, ktoré užívajú lieky, by mali byť opatrné.