Ako pomáha Mojžišovej metóda v boji s neplodnosťou?

Realitou dnešnej doby je bohužiaľ vzrastajúci počet neplodných párov. Po zistení príčiny nemožnosti otehotnieť spravidla nastáva adekvátna liečba alebo umelé oplodnenie. Skôr, než ale nastane hormonálna liečba, či prípadný pokus o umelé oplodnenie, predstavme si takzvanú metódu prvej voľby, ktorou je Metóda Ľudmily Mojžišovej.

Prečo Mojžišovej metóda?

Na začiatok by sme si mali predstaviť samotnú Ľudmilu Mojžišovú, ktorá pracovala ako zdravotná sestra a potom ako asistentka na Fakulte telesnej výchovy a športu. Zaujímala sa o funkčné poruchy pohybového systému a podarilo sa jej vyvinúť túto metódu.

Najprv bola používaná predovšetkým športovcami. Až neskôr si všimla súvislosti a začala spolupracovať s gynekológom, s ktorým túto metódu pre neplodné ženy overili. Podľa tejto rehabilitačnej pracovníčky stačí uvoľnenie svalových sťahov v oblasti chrbtice a panvového dna. Túto liečbu môžu podstúpiť i muži, u ktorých má rehabilitácia vplyv na spermiogram.

Ak sa žena rozhodne pre Metódu Ľudmily Mojžišovej, mal by ju najprv vyšetriť gynekológ a endokrinológ, ktorí určia, či je pre tento spôsob liečby pacientka vhodná. Podmienkou všam býva potvrdenie o plodnosti partnera.

Princíp Mojžišovej metódy

Celá metóda sa skladá z 10-ich cvikov a 2-och cvikov len pre mužov, a to pre vylepšenie spermiogramu. Spočiatku vás cvičením prevedie školený fyzioterapeut. Dôležitá je pravidelnosť, správne pozitívne naladenie a samozrejme hlavne trpezlivosť. Dnes je táto metóda uznávaná i medzi gynekológmi, ktorí ju často odporúčajú svojim pacientkám.

Cvičením dochádza k napraveniu nesprávneho držania chrbtice a kĺbov, ktoré môžu byť jednou z príčin neplodnosti. Metóda nepomáha len pri neplodnosti, ale je účinná rovnako pri odstránení bolestí pri menštruácii alebo pohlavnom styku, či napomáh upraviť pravidelnosť cyklu. Úspešnosť tejto metódy podľa štatistík je približne 50% tehotných žien zo všetkých, ktoré túto metódu podstupujú. Metóda okrem iného zlepšuje psychickú a fyzickú kondíciu.